reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czy rosyjska platforma MTS ma kłopoty?

dodano: 2023-06-21 12:36 | aktualizacja: 2023-06-21 20:25
autor: KuKa | źródło: ABS/Obob.tv

Brak sygnału telewizja Abonenci rosyjskiej platformy satelitarnej MTS TV mają trudności z odbiorem niektórych kanałów telewizyjnych z oferty, przy czym dotyczy to kanałów nadawanych z najbardziej problematycznego transpondera, który regularnie jest zakłócany. Operator jest w stałym kontakcie z dostawcą pojemności satelitarnej w celu wyjaśnienia problemu.

MTS TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy zauważyć, że problem z odbiorem podstawowych kanałów telewizyjnych mają abonenci wszystkich platform satelitarnych w Rosji, a Trikolor i Telekarta wydali w tej sprawie oficjalne oświadczenia w sieciach społecznościowych.

Co więcej, gazeta Wiedomosti pisze, że MTS TV przestała nadawać główne, rosyjskie kanały telewizyjne, zwłaszcza z grupy VGTRK, a także NTV. Sprawa wywołała tak duże kontrowersje, że sam operator wydał oficjalne sprostowanie, co w przypadku MTS wydawanie sprostowań bywa bardzo rzadkie.

(...) MTS nie planuje zaprzestania emisji rosyjskich kanałów z pierwszego i drugiego multipleksu, nie negocjuje zakończenia ich nadawania i spełnia wszystkie wymagania wynikające z koncesji.

Podobnie jak inni operatorzy satelitarni, w ciągu ostatnich dwóch tygodni także MTS spotkał się z problemami zakłóceń radiowych, które doprowadziły do częściowego pogorszenia dostarczanego sygnału. Jednak problem jest rozwiązany na poziomie technicznym. Kanały w multipleksach są nadawane.

MTS nie otrzymał od nikogo wymogu zaprzestania nadawania multipleksów.

Klienci MTS tak naprawdę mają trudności związane z pracą "piątego"transpondera i znajdujących się w nim kanałów. Jednak MTS jest w stałym kontakcie z partnerem odnośnie dzierżawy pojemności satelitarnej w celu przywrócenia emisji na problematycznym transponderze.

Kwestia przejścia na innego satelitę w MTS nie jest obecnie rozważana. Pracujemy nad różnymi opcjami zapewnienia emisji wszystkich kanałów telewizyjnych, przewidzianych w koncesji.

- czytamy w oświadczeniu.


Wiedomosti stwierdza w autorskiej publikacji, że właściciel satelity ABS-2A (74,7°E), firma ABS - Asia Broadcast Satellite zażądał, aby rosyjski operator MTS TV nie nadawał wielu federalnych kanałów telewizyjnych, objętych zachodnimi sankcjami w związku z wydarzeniami, które rozpoczęły się 24 lutego 2022 roku (napaść Rosji na Ukrainę). Z tej sprawy powstała nowa informacja, że MTS poszukuje nowego satelity dla swojej usługi DTH.

Spośród wszystkich platform satelitarnych w Rosji, to jedynie MTS jest całkowicie uzależniony od zagranicznego operatora.
MTS nadaje na terytorium całej Federacji Rosyjskiej z wyjątkiem najbardziej wysuniętych na północny-wschód terenów Kamczatki i Czukotki. Jest to oczywiście satelita ABS-2A z pozycji orbitalnej 74,7°E. ABS-2A jest własnością firmy ABS zarejestrowanej na Bermudach (wcześniej znanej jako Asia Broadcast Satellite). Głównym udziałowcem ABS jest amerykański Citigroup Venture Capital International (CVCI).

Jeżeli MTS w przyszłości rozważy zmianę pozycji orbitalnej, to na pewno nie będzie chciał powtórzyć bardzo tragicznej sytuacji swojego konkurenta Orion, świadczącego usługi pod marką Telekarta. Szybka migracja tej platformy z Horizons 2/Intelsat 15 (85,2°E) na rosyjskiego satelitę Express-80 (80°E) doprowadziła do utraty co najmniej ćwierć miliona abonentów, którzy do tej pory nie skorzystali z zaproponowanej rekonfiguracji.
 
Gdyby ABS zechciał zastosować zachodnie sankcje (od ich nieprzestrzegania ratuje jurysdykcja Bermudów), to platforma MTS TV musiałaby po prostu zawiesić swoją działalność platformy DTH (lub przynajmniej na jakiś czas przestać działać).

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...