reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Simona” w stacjach Canal+

dodano: 2023-06-04 20:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Against Gravity Canal+ „Simona” W poniedziałek, 5 czerwca br. o godz. 22:35 w CANAL+ Premium i o godz. 23:35 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Dokument, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Simona”, którego bohaterką jest badaczka Simona Kossak. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Eureka Studio, koproducentem CANAL+, partnerem merytorycznym WWF, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Against Gravity. Reżyserką i scenarzystką jest Natalia Koryncka-Gruz, a autorem zdjęć Krystian Matysek.

Against Gravity Canal+ „Simona”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film dokumentalny „Simona” wyemitowany zostanie premierowo w poniedziałek, 5 czerwca br. o godzinie 22:35 w CANAL+ Premium i o godzinie 23:35 w CANAL+ 1, w nocy z poniedziałku na wtorek, z 5 na 6 czerwca br. o godzinie 1:50 w CANAL+ 4K Ultra HD i w sobotę, 10 czerwca br. o godzinie 20:00 w CANAL+ Dokument. Ponadto we wtorek, 6 czerwca br. pojawi się w serwisie VOD CANAL+ Online.

„Simona” to uhonorowana „Nagrodą publiczności” na festiwalu „Dwa Brzegi” dokumentalna produkcja Natalii Korynckiej-Gruz opowiadająca o Simonie Kossak, pionierce ekologii w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W tym obrazie zrealizowanym w koprodukcji z CANAL+ Polska Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, wyrusza do Puszczy Białowieskiej w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Kim naprawdę była Simona?”. Biologiem, profesorem nauk leśnych, miłośniczką i znawczynią zwierząt. Dziś jest legendą, prekursorką i ikoną ekologicznego spojrzenia na świat. W filmie znalazły się archiwalne nagrania z udziałem Simony Kossak oraz relacje osób, które ją znały.

Reżyserką i scenarzystką filmu „Simona” jest Natalia Koryncka-Gruz, a autorem zdjęć Krystian Matysek (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Simona” pojawił się w kinach w piątek, 30 września 2022 roku (więcej tutaj).
 
Simona Kossak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Simona”, foto: Against Gravity
Simona Kossak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Simona”, foto: Against Gravity


„Simona” - emisja w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku o godz. 22:35 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1, CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...