reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Deutsche Welle ma zamknąć niemiecką stację

dodano: 2023-03-19 10:01
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

DW Deutsche Welle Międzynarodowy nadawca Deutsche Welle (DW) chce obniżyć koszty i zmniejszyć liczbę pracowników w ramach transformacji cyfrowej, stopniowo ograniczając niemieckojęzyczny kanał telewizyjny, aż do całkowitego zaprzestania nadawania linearnego. Nadawca ogłosił o tym w piątek wieczorem, 17 marca br. w Bonn.

DW
DW English Deutsche Welle 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stopniowe ograniczenie ofert linearnych spowoduje likwidację niemieckiej stacji telewizyjnej DW Deutsch, która nadaje w przekazie darmowym (FTA) z satelity Astra 4A (4,8°E).

Pakiet środków obejmuje m.in. działania zapobiegawcze i przesunięcia budżetowe z ofert linearnych na cyfrowe i języki regionalne. Do końca roku w Deutsche Welle ma zostać zlikwidowanych około 100 etatów, głównie w Berlinie i Bonn. Ostre cięcia mogą dotknąć nawet 200 pracowników.

- Choć budżet federalny na 2024 rok nie został jeszcze uchwalony, DW musi podjąć kroki zapobiegawcze, czytamy w komunikacie prasowym. W związku z tym, nowy kierunek zakłada, że DW stopniowo zmniejszy linearne oferty programowe i obejmą one DW Deutsch. Jednocześnie dostępne fundusze miałyby pójść na oferty cyfrowe w językach regionalnych.

Dyrektor generalny DW, Peter Limbourg, wyjaśnił, że tylko 250 tys. osób na całym świecie ogląda regularnie niemieckojęzyczny kanał telewizyjny. - To sprawia, że utrzymanie jest nieproporcjonalne do wysiłku, jaki należy włożyć w funkcjonowanie kanału. Niezależnie od środków finansowych, potencjał linearnej oferty telewizyjnej w języku niemieckim jest i tak bardzo niski. Dlatego oferta ta powinna zostać zachowana jako multimedialna oferta cyfrowa. DW wzmocni tym samym swoją ofertę nauki języków.

DW zaoszczędzi nie tylko na programie, ale również na wszystkich innych aspektach działalności firmy. Przykładowo inwestycje w technologię zostałyby ograniczone, a koszty nadawania - obniżone.

Deutsche Welle, który jest finansowany z pieniędzy podatników, a nie z opłat za emisję, oferuje reportaże dla telewizji, radia i Internetu. Obecnie nadaje w 32 językach. Jako instytucja publiczna podlega nadzorowi niemieckiego rządu federalnego, ale z dziennikarskiego punktu widzenia jest niezależna. W 2022 roku nadawca otrzymał ponad 400 mln euro.
 

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...