reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec firmy Telestar

dodano: 2024-04-16 19:56
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TELESTAR DIGITAL GmbH

Telestar logo firma lew 360px Niemiecka firma Telestar Digital GmbH zakończy działalność gospodarczą 31 grudnia 2024 roku. Telestar działa w segmencie elektroniki użytkowej od 1993 r. Telestar Digital GmbH, będąca częścią grupy spółek Techniropa Holding, sprzedawała m.in. radia marek Telestar Dira i Imperial Dabman. Dlaczego marka Telestar kończy działalność?

satkurier.pl (IFA)
Telestar lew logo IFA 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor firmy Frank Kirwel przekazał pracownikom smutną wiadomość:

- Z wielkim żalem zawiadamiamy, że jesteśmy zmuszeni zaprzestać działalności TELESTAR DIGITAL GmbH. Po dokładnym rozważeniu i biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, decyzja ta była nieunikniona.


Niestety, sytuacja gospodarcza zmieniła się ostatnio na tyle, że pomimo wszelkich wysiłków nie ma już trwałej możliwości kontynuowania działalności i dlatego firma zakończy działalność najpóźniej do 31 grudnia 2024 roku. Do tego czasu dostarczone produkty w magazynach zostaną wyprzedane.

Telestar zakończy działalność 31 grudnia 2024 r

Decyzja nie była dla firmy łatwa, bo Telestar działał w segmencie elektroniki użytkowej od 1993 roku stawiając przede wszystkim na wyjątkowo dobry stosunek ceny do wydajności.

Ze swojej siedziby w Vulkaneifel spółka TELESTAR DIGITAL GmbH, będąca częścią grupy spółek Techniropa Holding, sprzedawała m.in. radia marek Telestar Dira i Imperial Dabman, a także wysokiej jakości sprzęt do odbioru telewizji cyfrowej.
 
Telestar - produkty podczas wystawy IFA
Telestar - produkty i marki podczas wystawy IFA


W portfolio produktów znalazła się najnowsza generacja odbiorników cyfrowych Telestar, takich jak Telestar Diginova, Digistar czy digiHD, podobnie jak nowoczesne anteny satelitarne, technologia dystrybucyjna i jednokablowa, serwery satelitarne-IP i inne rozwiązania odbiorcze. Ofertę uzupełniła bogata oferta akcesoriów. Ponadto TELESTAR DIGITAL GmbH przejęła także dystrybucję innych marek poprzez własną sieć dealerską, jak np. radiotelefony wielofunkcyjne marki Revo.

Firma Telestar może była mniej znana w Polsce, ale jej większy brat TechniSat był znany od początku istnienia telewizji satelitarnej w naszym kraju.

Kilka lat temu założyciel firmy Telestar oraz bardziej znanej w Polsce - firmy TechniSat, Peter Lepper, objął swoje firmy patronatem Fundacji Leppera. Peter Lepper zmarł w styczniu 2024 r., jego dziedzictwo będzie kontynuowane w fundacji, ale pod koniec roku już bez Telestaru.

Koniec tej firmy dotknie ponad 30 pracowników.

Źródło: telestar.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...