reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

100% kontroli Canal+ nad MultiChoice

dodano: 2024-04-08 16:21 | aktualizacja: 2024-04-10 11:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MultiChoice

MultiChoice canal logosy 360px Ostatecznie CANAL+ Group i MultiChoice uzgodniły warunki proponowanej przez francuskiego giganta płatnej telewizji obowiązkowej oferty nabycia 100% kontroli nad południowoafrykańską spółką, w ramach której akcjonariusze MultiChoice otrzymają 125 ZAR za akcję zwykłą. 

MultiChoice
Multichoice canal fuzja Afryka 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

CANAL+ przejmuje MultiChoice

Cena przekracza ustawowy w RPA minimalny próg 105 ZAR i stanowi 67% premię w stosunku do ceny zamknięcia akcji MultiChoice z 1 lutego, kiedy CANAL+ Group złożył pierwszą ofertę.

Francuski CANAL+ Group oferuje 54 mld ZAR w ramach umowy przejęcia Multichoice.

CANAL+ Group należący do Vivendi złożył formalną ofertę w całości w środkach pieniężnych na rzecz MultiChoice Group Ltd., wyceniając akcje południowoafrykańskiego nadawcy na 2,9 mld dol. (około 54 mld ZAR), w związku z realizacją planów francuskiej firmy w zakresie zwiększenia swojej obecności na kontynencie afrykańskim. 

MultiChoice powołało niezależną radę do rozpatrzenia oferty i wyznaczyło Standard Bank of South Africa w celu doradztwa przy transakcji. 

Jeżeli CANAL+ Group uda się zabezpieczyć 90% akcji MultiChoice w okresie obowiązywania oferty, wówczas będzie miał prawo nabyć pozostałe akcje, by wycofać MultiChoice z giełdy.

Francuski operator płatnej telewizji uważa, że ​​połączona grupa lepiej poradzi sobie z wyzwaniem stawianym przez takie firmy jak Netflix i YouTube w obliczu rosnącego wskaźnika penetracji Internetu i dostępu mobilnego w Afryce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...