reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały z pozycji 46°E?

dodano: 2023-03-08 12:03
autor: Rafał Olchowik | źródło: SAT Kurier 11-12/2021

Jak odbierać kanały z pozycji 46°E? Azerspace Azerkosmos 46°East jest lokalizacją orbitalną, z której usługi świadczy państwowy, azerbejdżański operator Azerkosmos. W 2010 r. Ministerstwo Komunikacji i Technologii Informacyjnych Republiki Azerbejdżanu podpisało umowę ze spółką Measat z Malezji, która jest właścicielem praw do tej pozycji orbitalnej. Obie firmy postanowiły wspólnie rozwijać ukryty w 46°E potencjał. Azerkosmos skupia się na Europie i Azji Środkowej, prowadząc transmisje w paśmie Ku, a Measat na Afryce i Bliskim Wschodzie, używając pasma C.

Azerkosmos
Jak odbierać kanały z pozycji 46°E? Azerspace Azerkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oferta gruzińska liczy ponad 20 stacji, a wśród nich najważniejsze kanały krajowe 1TV Georgia, Rustavi 2 i Imedi TV. Na odbiorniku programują się (również ciekawe pod względem filmowym i rozrywkowym) Adjara TV, GDS TV, Mtavari Arkhi, Formula TV i Marao TV. Ofertę uzupełnia szereg niszowych stacji telewizyjnych (TV Pirveli, Maestro, TV 25, Kavkasia, Comedy Arkhi, POS TV, Marneuli TV). W gruzińskiej telewizji nie brakuje informacji o polityce i wydarzeniach w kraju, a także atrakcyjnych formatów rozrywkowych i filmów stworzonych przez najlepsze światowe wytwórnie.
 
Marao TV
Imedi TV
Adjara TV
1TV Georgia

Pojedyncze kanały można odebrać z Ukrainy, m.in. oferujący informacje i rozrywkę Pravda Tut czy muzyczny inRating TV. Ten ostatni emituje aktualne hity grane na międzynarodowej scenie muzycznej oraz przeboje z ostatnich kilku dekad i jest powiązany z siecią społecznościową o tej samej nazwie, która ma użytkowników w 50 krajach Europy, Azji i WNP. Anglojęzyczny kanał Euro90 TV z Herten w Niemczech (Nadrenia Północna-Westfalia) koncentruje się na filmach dokumentalnych, historycznych i podróżniczych o różnych częściach świata. W swoich produkcjach ukazuje np. sekrety Morza Śródziemnego, konie z Turkmenistanu, życie w Kolumbii czy góry w Szwajcarii. Ponadto oferuje filmy fabularne, seriale komediowe, wiadomości oraz programy motoryzacyjne i dziecięce.
 
Pravda Tut
inRating TV
Euro90 TV

Słabsze pokrycie w Polsce ma wiązka Central Asia (kierowana na Azję Środkową), ale dzięki większym antenom zyskujemy dostęp do popularnych stacji komercyjnych w Azerbejdżanie. Jedną z nich jest uruchomiony w 2000 r. Azad Azerbaijan TV (w skrócie ATV). Znajdziemy w nim szeroki wybór krajowych seriali i programów artystycznych. Konkurencyjny Xezer TV wystartował 7 lat później i jako pierwszy na rynku przedstawił widowni gatunek azerbejdżańskich sitcomów. Do tego najlepsza oferta państwowych stacji w postaci ogólnego AZ TV, kulturalnego Medeniyet TV i sportowego Idman TV. Ostatnia stacja wyróżnia się bogatą ofertą sportową na żywo – jest piłka nożna, koszykówka, siatkówka, boks, zapasy, lekkoatletyka i sporty motorowe. Pakiet zamyka stacja Ictimai TV, którą rozwijają organizacje społeczne w kraju, działające w związkach zawodowych, naukowych, sportowych, kobiecych, młodzieżowych oraz wyznaniowych. Kirgiski pakiet to kolejna propozycja z wiązki Central Asia. Są w nim nadawane KTRK (Obszcziestwiennyj Pierwyj, główny kanał państwowej telewizji w Kirgistanie), informacyjne 7 Kanal i Next TV, międzynarodowy Asia TV, informacyjno-rozrywkowy NewTV, tatarski kanał międzynarodowy TNV Planeta czy rozrywkowy Ren TV Kirgistan.
 
KTRK
Idman TV
Azad Azerbaijan TV - ATV
7 Kanal

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...