reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały z satelitów Astra na pozycji orbitalnej 19,2°E?

dodano: 2023-01-11 13:47 | aktualizacja: 2023-01-11 14:41
autor: Rafał Olchowik | źródło: SAT Kurier 5-6/2022

SES astra betzdorf antena 360px.jpg 19,2°East jest drugą pod względem popularności pozycją orbitalną w Polsce, zaraz po Eutelsat Hot Bird 13°E. Konstelacja kilku satelitów zajmuje całe pasmo Ku od 10,7 do 12,75 GHz i jest obsługiwana przez operatora SES z Luksemburga. Nadaje z niej kilkaset darmowych stacji telewizyjnych i radiowych – głównie z Niemiec, ale są też popularne kanały międzynarodowe z Francji, Hiszpanii i innych krajów świata.

SES
Astra SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Darmowa telewizja FTA

Satelity Astra na pozycji 19,2°E transmitują kilkaset bezpłatnych programów telewizyjnych i radiowych w znakomitej jakości obrazu i dźwięku bez dodatkowych opłat. W efekcie Astra jest wiodącym systemem satelitarnym dla gospodarstw domowych w Europie. Darmowa oferta FTA obejmuje liczne stacje HD, tematyczne i międzynarodowe, takie jak Eurosport, MTV, Comedy Central, Nickelodeon, Disney Channel, CNN, Sky News, TLC, Bloomberg i setki innych. Wśród polskich niezmiennie od wielu lat są nadawane TV Trwam i Radio Maryja.

Bogatą ofertę niemiecką rozwija kilku kluczowych nadawców państwowych i prywatnych. Ich portfolio stopniowo rośnie i rozwija się w zależności od potrzeb odbiorców. Najważniejsze media publiczne ARD i ZDF udostępniają własne kanały krajowe, tematyczne i regionalne – wszystko w jakości HD.

Holding RTL Deutschland ma kanały RTL, RTL Zwei, Super RTL, VOX, ntv, Nitro, RTLup, VOXup czy Toggo plus. Konkurencyjny ProSiebenSat.1 Media ma kanały ProSieben, Sat.1, Kabel Eins, sixx, ProSieben MAXX, Sat.1 Gold czy Kabel Eins Doku. Niektóre są nadawane w oddzielnych wersjach na rynek Austrii i Szwajcarii (zwykle różnią się tylko blokiem reklamowym).
 
VOX
Super RTL
Sat.1
RTL Deutschland
ProSieben

Oddział ViacomCBS (Paramount Global) na rynek niemiecki VIMN Germany GmbH jest nadawcą atrakcyjnych stacji rozrywkowych MTV Germany, Comedy Central i Nickelodeon, a od niedawna we współpracy z serwisem Pluto TV prowadzi okazjonalny kanał telewizyjny Nickelodeon Ukraine Pluto TV dla ukraińskich dzieci, które opuściły Ukrainę z powodu wojny. Korporacja The Walt Disney Company oferuje kanał Disney Channel, a Discovery Communications Deutschland GmbH & Co jest dostawcą bezpłatnych stacji Tele 5, DMAX, TLC, HGTV i Eurosport 1. Do tego są kanały FTA innych nadawców, takie jak Sport1 Deutschland, Deluxe Music, Anixe HD, Welt, Bild, Servus TV, Sonnenklar TV, QVC i mnóstwo innych.
 
Sport1
Nickelodeon Ukraine Pluto TV
MTV Germany
Disney Channel
Deluxe Music
Comedy Central

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...