reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starlink zdobywa 400 tys. klientów

dodano: 2022-05-26 11:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX

Starlink 1sat.pl Starlink szybko zdobył 400 tys. klientów. SpaceX przekazał amerykańskiej FCC, że jego szerokopasmowy system satelitarny Starlink ma ponad 400 000 abonentów na całym świecie. Usługa szerokopasmowa Starlink jest oficjalnie dostępna dla właścicieli samochodów kempingowych i przyczep kempingowych.

Starlink
Antena Starlink kemping 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To znaczący wzrost liczby użytkowników Starlink, bo na koniec marca, kiedy ta liczba wynosiła około 250 tys., to a na początku roku liczba jej – wówczas głównie użytkowników Beta – wynosiła tylko około 145 tys.

Przy 400 tys. klientów przychody brutto Starlink wyniosą 528 mln dol. rocznie - to ogromna kwota.

Obecnie Starlink działa w około 36 krajach i zamierza w najbliższych miesiącach rozszerzyć swoje usługi na większość Azji, Afryki i Środkowego Wschodu. Na orbicie jest już ponad 2500 satelitów Starlink. Rakiety Falcon 9 masowo i z sukcesem wynoszą kolejne partie satelitów.

Użytkownicy płacą teraz z góry opłatę w wysokości 599 dol. za antenę satelitarną i modem, a następnie 110 dol. (lub równowartość) miesięcznie za podstawową subskrypcję. Dostępna jest usługa Premium dla użytkowników o wyższym zapotrzebowaniu w cenie 500 dol. miesięcznie po zapłaceniu 2500 dol. opłat z góry za sprzęt. Satkurier.pl opublikował test usługi Starlink w Polsce.

Przemieszczanie zestawu Starlink
Ciekawa jest nowa funkcjonalność usługi Starlink. Klienci, którzy chcą się przemieszczać, będą musieli zapłacić około 25 dol. miesięcznie za usługę, chociaż Starlink podkreśla, że ​​funkcję przenośności można wyłączyć w dowolnym momencie bez kary. Innymi słowy, klienci mogą aktywować usługę na, powiedzmy, wakacje objazdowe, a następnie zakończyć dostęp pod koniec wakacji. Poprzednie zasady nie zezwalały klientom na przenoszenie zestawu dalej niż 1 lub 2 km od ich bazy macierzystej.

Chiny zagrożeniem dla usług Starlink?
Jednak podobno Chiny chcą opracować urządzenia antysatelitarne, które celowo będą atakować satelity Starlink. Według artykułu opublikowanego w zeszłym miesiącu Chiny chcą znacząco rozwinąć zdolności antysatelitarne, w tym system nadzoru o bezprecedensowej skali i czułości do śledzenia i monitorowania każdego satelity Starlink. Czy podobnie będzie z satelitami OneWeb? Jeśli liczby satelitów obu operatorów Internetu satelitarnego się zwiększą to Chiny będą miały problem z takim nadzorem. Zapewne podobnie będzie chciała postąpić Rosja, która od początku nie chciała się zgodzić na działanie Starlink i OneWeb na terenie Federacji Rosyjskiej, a po 24 lutego Rosja po inwazji w Ukrainie zagłusza Starlink na terenie zaatakowanego kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...