reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starlink zagłuszany przez Rosjan na terenie Ukrainy

dodano: 2022-03-08 12:21
autor: Dr Hack | źródło: SL

Starlink elon musk Ukraina 360px Według SpaceX, szerokopasmowa usługa Internetu satelitarnego Starlink jest nadal blokowana przez rosyjską armię w „obszarach konfliktu” na terenie Ukrainy. Przypomnijmy, że firma SpaceX dostarczyła za darmo terminale Starlink ukraińskim użytkownikom i celowo dostosowała modem Starlink tak, aby zużywał mniej energii i umożliwiał korzystanie z zapalniczki samochodowej, pozwalając na komunikację w pojazdach. SpaceX w dniach 8 lub 9 marca ma wynieść na orbitę kolejną partię satelitów Starlink.

Starlink
antena satelitarna Starlink 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Problemy na Ukrainie zmuszają operatora usługi Starlink do „przestawienia priorytetów na cyberobronę i przezwyciężanie zagłuszania sygnału” – napisał Elon Musk na Twitterze.

Elon Musk dodał, że niedawna aktualizacja oprogramowania pomogła ominąć zagłuszanie stosowane przez Rosjan, potwierdzając, że:

- Niektóre terminale Starlink w pobliżu obszarów konfliktu były zagłuszane przez kilka godzin. Nasza najnowsza aktualizacja oprogramowania omija zacinanie się.


Musk napisał również na Twitterze, doradzając ukraińskim użytkownikom ostrożność:

- Starlink to jedyny, nierosyjski system komunikacji, który nadal działa w niektórych częściach Ukrainy, więc prawdopodobieństwo bycia celem jest wysokie. Proszę używać ostrożnie. Włącz Starlink tylko w razie potrzeby i umieść antenę jak najdalej od ludzi.


8 lub 9 marca ( w zależności od lokalnej pogody) SpaceX ma wystrzelić rakietę Falcon 9 z misją Starlink 4-10 z pola startowego SLC-40 na Cape Canaveral na Florydzie. Według planu rakieta Falcon 9 ma wystartować 8 marca o godz. 14:06 (UTC). Będzie to czwarty start rakiety Falcon 9 w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Wszystkie starty zakończyły się pełnym sukcesem, włącznie z odzyskaniem 1. stopnia rakiet.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telkomy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...