reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Zbrodnia, która nie miała wyjść na jaw

dodano: 2021-10-22 04:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 22 października br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 4. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Brzemię”. Jego gospodarzem będzie pisarz kryminalny Wojciech Chmielarz. Towarzyszył mu będzie aktor Lesław Żurek. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wojciech Chmielarz, autor m.in. „Żmijowiska”, w nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” wraca do sprawy zaginionej w 1998 roku Angeliki J. Daniel M., jej mąż, twierdził, że żona wyjechała za granicę, zostawiając go samego z roczną córeczką. Bliskim wydawało się to podejrzane, bo Angelika nie wzięła ze sobą żadnych kosztowności, nie dojechała też do swoich rodziców do Piły, która miała być pierwszym przystankiem podróży. Dodatkowo wątpliwości budził fakt, że musiałaby z dnia na dzień zostawić pracę w sklepie. Nikomu też nie dała znać o swoich planach.

Nie doszukano się jednak żadnych dowodów mogących obciążyć Daniela. Słuch po Angelice zaginął. Minęło 20 lat, gdy pod wpływem rodziny Angeliki, policja zajęła się sprawą jej zaginięcia na nowo. W historię zagłębił się gdański oddział Archiwum X. Tropy doprowadziły ekipę do piwnicy kamienicy, w której niegdyś mieszkała Angelika, a przez następne lata Daniel z ich córką. Badania georadarem pomogły ustalić, że w najodleglejszym punkcie piwnicy, pod warstwą cegieł i betonu, na śledczych czeka makabryczne odkrycie.

- To opowieść o sprawiedliwości, na której wymierzenie czekaliśmy dwadzieścia lat. To opowieść o wielkim kłamstwie i o rodzinie, która walczyła o prawdę. Przede wszystkim jednak to opowieść o zbrodni.

 mówi o sprawie Wojciech Chmielarz.


W czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Jak zapowiada nadawca, niepodważalną wartością są także występy aktorów w inscenizacjach. Wojciechowi Chmielarzowi na ekranie towarzyszy Lesław Żurek. Panowie odkryją tytułowe „Brzemię” w piątek, 22 października br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Wojciech Chmielarz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Wojciech Chmielarz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 4., emisja w piątki (od 22 października 2021 roku) o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...