reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset staje się nową firmą Media for Europe

dodano: 2021-10-08 18:57
autor: RO | źródło: ilgiornale.it/Serdal Erol

Mediaset_italia_logo_360px.jpg Projekt Mfe (MediaforEurope) powraca, który został zaproponowany w 2019 r. przez szefa włoskiej grupy Mediaset, Pier Silvio Berlusconi. Ówcześnie projektowi sprzeciwiał mniejszościowy akcjonariusz Vivendi, jednak w maju ubiegłego roku Mediaset osiągnął porozumienie w sprawie wyjścia francuskiej grupy. Za to rodzimy holding Fininvest zwiększył udział swojego kapitału zakładowego do 49,2% i 50,9% praw głosu. Po tym kluczowym kroku, grupa telewizyjna postanowiła najpierw przenieść siedzibę do Holandii.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Teraz udaje się przejść do kolejnego punktu. Zarząd Mediasetu zdecydował się zaproponować na posiedzeniu 25 listopada br. zmianę nazwy spółki na Media for Europe (MfE).

Zmiana marki jest częścią procesu tworzenia paneuropejskiego holdingu, skupiającego się na rozrywce i treściach, podczas gdy spółki operacyjne Mediaset Italia i Mediaset España Communication zachowają swoją obecną identyfikację.

Mediaset zamierza zatem rozwijać się wraz z nową strukturą akcjonariatu, wraz z przeniesieniem siedziby do Holandii. Nowa struktura zapewni większą elastyczność w finansowaniu wszelkich przejęć lub fuzji w przyszłości. Jeżeli zgromadzenie wspólników zatwierdzi zmianę, to nazwa nowej firmy wejdzie w życie natychmiast, a nowa struktura udziałów zacznie obowiązywać jeszcze przed 1 stycznia 2022 roku.

Proponowana struktura udziału w dwóch kategoriach przewiduje, że kapitał zakładowy składa się z akcji klasy A i B. Akcje i tak pozostaną notowane na włoskiej giełdzie papierów wartościowych w Mediolanie.

Każda akcja zwykłej serii A będzie miała wartość nominalną 0,06 euro, a każda akcja serii B - 0,6 euro (zamiast 0,52 euro). W konsekwencji każda akcja zwykła A będzie uprawniała do 1 głosu, a każda akcja B do 10 głosów. Każda akcja Mediaset zostanie zmieniona na zwykłą akcję serii B MfE. Jednocześnie każdy akcjonariusz otrzyma akcję klasy A. Emisja zwykłych akcji serii A oraz podwyższenie wartości nominalnej zwykłych akcji serii B nastąpi z wykorzystaniem kapitału rezerwowego spółki. Obie kategorie akcji będą miały takie same prawa kapitałowe (np. dywidendy).

Wszyscy akcjonariusze Mediaset będą traktowani tak samo w przypadku jakichkolwiek dobrowolnych lub obowiązkowych ofert przejęcia. Mediaset jest też udziałowcem w niemieckim koncernie ProSiebenSat.1 i może odkupić mniejszościowe udziały Mediaset España, które już kontroluje.

Źródło: ilgiornale.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...