reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brytyjska policja zamyka piracki streaming

dodano: 2021-09-16 19:19
autor: HP | źródło: FACT

West Midlands FACT logo 360px.jpg Brytyjska policja zamknęła piracką sieć streamingową. 3 osoby zostały aresztowane, a duża nielegalna sieć streamingowa została zlikwidowana w wyniku operacji z policją w West Midlands. Uważa się, że sieć, która zapewniła piracki dostęp do treści premium ponad 100 oddzielnym pirackim usługom telewizyjnym - do tego obsługiwała setki tysięcy klientów.

FACT
Fact Streaming UK piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operacja, która była planowana miesiącami, spowodowała zamknięcie pirackiej sieci, wyłączenie nielegalnych streamingów i dostarczenie wiadomości na ekranie do tych, którzy je otrzymali, ostrzegając ich, że ich dostęp do treści jest niezgodny z prawem.

We wspólnej operacji funkcjonariusze policji z West Midlands współpracowali z przedstawicielami brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną własności intelektualnej FACT z perspektywy technicznej i wywiadowczej.

Wspomniane usługi przesyłania strumieniowego nielegalnie udostępniły duży katalog programów telewizyjnych na żywo i treści wideo z całego świata, w tym sportowych, do wykorzystania na telewizorach, smartfonach, tabletach i nielegalnych urządzeniach do przesyłania strumieniowego.

- Dwóch mężczyzn w wieku 53 i 35 lat oraz 40-letnia kobieta zostali aresztowani pod zarzutem naruszenia praw autorskich, oszustwa i spisku w celu popełnienia oszustwa – donosi sierżant Allan McDonald z wydziału przestępczości gospodarczej policji w West Midland.

- Nasze wspólne śledztwo jest w toku.

 - Cieszymy się, że możemy wesprzeć policję z West Midlands w jej pracy nad likwidacją tak dużej sieci – dodał Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT.

- Powinno to być poważnym ostrzeżeniem dla każdego motywowanego korzyściami finansowymi z angażowania się w piractwo – to przestępstwo, które policja będzie poważnie traktować.

- Użytkownicy i abonenci nielegalnych usług powinni mieć świadomość, że nie tylko sami popełniają przestępstwo, ale także narażają się na ryzyko, w tym kradzież tożsamości, złośliwe oprogramowanie i wirusy. Zaangażowanie się w piractwo w jakikolwiek sposób po prostu nie jest warte ryzyka – ostrzegł.


Akcja jest najnowszą z serii, która ma na celu walkę z piractwem internetowym, które nie tylko powoduje znaczne szkody w branżach kreatywnych, ale także naraża konsumentów na seryjne ryzyko oszustw internetowych, kradzieży tożsamości, złośliwego oprogramowania i narażenia na ekstremalne lub wyraźne treści.

W lipcu 2021 r. mężczyzna został skazany na 16 miesięcy więzienia za nielegalne dostarczanie i oglądanie treści premium.
Paul Faulkner otrzymał wyrok po przyznaniu się do wielu naruszeń praw autorskich i oszustw, w tym dostępu do pirackich treści na własny użytek, za co otrzymał samodzielny 4-miesięczny wyrok.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...