reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

OpenATV 7.0 w wersji beta dla odbiorników Linux (E2)

dodano: 2021-07-15 12:43
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

OpenATV W ostatnim czasie twórcy OpenATV wydali wersję beta oprogramowania OpenATV 7.0, przeznaczonego do odbiorników Linux (E2). Zawiera ona aktualizacje bibliotek i nowe wersje popularnych aplikacji. OpenATV 7.0 zapewnia przede wszystkim aktualizację biblioteki OpenSSL do wersji 1.1.1k, która obsługuje TLS 1.3, co jest ważne dla działania usług OTT/IPTV oraz aplikacji VPN.

Linux


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy OpenATV zawiera również aktualizację Pythona z wersji 3.8.5 do wersji 3.9.5, zmianę bibliotek QT 5.8, QT 5.9 i QT 5.14 na jedną wersję 5.15.2 LTS. Ponadto GCC 10 został zaktualizowany do wersji 11.1, a Busybox jest teraz w stabilnej wersji 1.33.1 (pierwotnie 1.32.0).

Dla użytkowników kluczowe będzie przejście ze środowiska multimedialnego KODI 19.1 na KODI 20. Obecnie jest w wersji alpha.

Równie ważną zmianą jest optymalizacja rozmiaru image, który zajmuje teraz mniej miejsca. Dla porównania autorzy podają, że w przypadku Vu+ Solo 4K image OpenATV 6.4 miał rozmiar 220 MB, w kolejnej wersji 6.5 rozmiar wzrósł do 230 MB, ale wraz z pojawieniem się nowej serii 7.0 zmniejszył się do 216 MB, dzięki wspomnianej optymalizacji. Należy wziąć pod uwagę, że starsze dekodery lub urządzenia z niższej półki cenowej mają mniejszą pojemność pamięci, a każda redukcja rozmiaru obrazu poprawia stabilność i wydajność odbiornika.

Choć dostępny jest już nowy image OpenATV 7.0, to nadal można pobrać jego stabilną starszą wersję 6.4.

Aktualizując oprogramowanie, każdy użytkownik powinien najpierw dokładnie zastanowić się, czy przyniesie mu ona oczekiwaną poprawę w działaniu urządzenia i nowe funkcje, z których faktycznie będzie korzystał. Przykładowo, ze względu na nową wersję języka Python w OpenATV 7.0, niektóre oryginalne wtyczki mogą nie działać poprawnie.

Przed zainstalowaniem nowego image użytkownik powinien wykonać kopię zapasową konfiguracji za pomocą kreatora w menu odbiornika. Zapasowy image jest wtedy szybkim sposobem na przywrócenie odbiornika do jego pierwotnej postaci. Stronę internetową projektu OpenATV można znaleźć pod adresem www.opena.tv.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...