reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Windows 11 vs. Windows 10 - najistotniejsze zmiany

dodano: 2024-02-27 18:02
autor: Redakcja | źródło: Artykuł sponsorowany

Windows 11 vs. Windows 10 - najistotniejsze zmiany Microsoft Windows 11 to następca systemu operacyjnego Windows 10. Oprogramowanie miało swoją premierę na początku października 2021 roku. Windows 11 został wówczas wzbogacony przez amerykańskiego giganta technologicznego w szereg nowych funkcjonalności. Na jakie zmiany względem swojego poprzednika Windows 10 może liczyć użytkownik w systemie operacyjnym Windows 11?

Materiały prasowe
Windows 11 vs. Windows 10 - najistotniejsze zmiany


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Premiera Microsoft Windows 11


Firma Microsoft to zdecydowany lider na rynku technologicznym. Systemy operacyjne Windows od Microsoft są zainstalowane na komputerach domowych oraz firmowych na całym świecie. Pierwsza niezależna wersja Microsoft Windows w wersji 1.0 została wydana w roku 1985. Od tego momentu firma Microsoft zaczęła dostarczać użytkownikom coraz to nowsze wersje oprogramowania systemowego, wzbogacanego w nowe funkcjonalności i rozwiązania.

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft – Windows 11 – zadebiutowała 5 października 2021. Producent wprowadził wówczas szereg nowych funkcjonalności względem starszej wersji Windows 10. Jakie są najistotniejsze zmiany w Windows 11?
 

Pasek zadań i „News feed”


Największą zmianą w nowej wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows 11 jest pasek zadań. Ikony wraz z przyciskiem „Start” zostały na nim wypośrodkowane. W wariancie Windows 10 przycisk „Start” oraz ikony otwartych aplikacji znajdują się w lewej, dolnej części paska narzędzi. Kolejną zmianą jest rozbudowane narzędzie „News feed”. Znajdują się w nim najważniejsze informacje ze świata oraz liczne widżety. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może w szybki i łatwy sposób sprawdzić pogodę, czy wydarzenia lub zadania zaplanowane w kalendarzu. W Windows 10 także znajdziemy podobną funkcjonalność, jednak jest ona zdecydowanie skromniejsza.
 

Microsoft Store


Dużą zmianą wprowadzoną w najnowszej wersji oprogramowania systemowego od firmy Microsoft jest nowy wygląd Microsoft Store. Odświeżony sklep jest bardziej intuicyjny w obsłudze, a wyszukiwanie programów zdecydowanie łatwiejsze. Microsoft Store w Windows 11 posiada wygodne menu po lewej stronie okna, dzięki czemu użytkownik może szybko przełączać się pomiędzy kategoriami wyszukiwanych aplikacji. W Windows 10 Microsoft Store ma uproszczony wygląd, a wyboru kategorii wyszukiwanych treści użytkownik dokonuje z poziomu menu tekstowego umieszczonego na górnym pasku po lewej stronie.
 

Microsoft Edge, okno ustawień i zmiana kompozycji


W Windows 11 wygląd przeglądarki Microsoft Edge został odświeżony względem wersji Windows 10. Ponadto producent wyposażył przeglądarkę w nowe, proste narzędzie umożliwiające szybką zmianę układu okien na pulpicie. Użytkownik ma możliwość ustawienia aktywnych okien obok siebie, jednego nad drugim lub w układzie mieszanym. W najnowszym systemie operacyjnym od Microsoft użytkownik otrzymuje całkowicie nowy wygląd oraz układ panelu ustawień. Jest on półprzezroczysty i pozbawiony ramek, dający zdecydowanie szybszy dostęp do interesujących użytkownika ustawień. W oprogramowaniu systemowych Windows 10 okno ustawień nie daje bezpośredniego dostępu do żadnego z nich. Prezentuje się ono jako klasyczne menu wyboru kategorii.

System operacyjny Microsoft 11 wzbogacony jest o szereg nowych kompozycji. Różnią się one znacząco między sobą motywem przewodnim i kolorystyką. W wersji Windows 10 znajdziemy ich zdecydowanie mniej.

Oczywiście jest to zaledwie część wprowadzonych zmian w najnowszym oprogramowaniu od producenta Microsoft. Chcesz kupić tanie oprogramowanie komputerowe Windows 11 na komputer osobisty lub firmowy? Sprawdź ofertę sklepu Teamnet-software!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...