reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SNH: Film „Niepamięć” w kinach

dodano: 2021-06-25 05:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty/satkurier.pl

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Niepamięć” Od piątku, 25 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-grecko-słoweński film „Niepamięć”. Producentami filmu są Lava Films, Boo Productions i Perfo Production, koproducentem DI Factory, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a polskim dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Reżyserem jest Christos Nikou, autorami scenariusza są Christos Nikou i Stavros Raptis, a zdjęć Bartosz Świniarski.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Niepamięć”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi widzów do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater, Aris, ma numer 14842 w szpitalnym oddziale dla osób z zaburzeniami pamięci. Pewnego dnia wyszedł z domu, wsiadł do autobusu i na pętli nie wiedział już, kim jest, gdzie mieszka, co przeżył. Takim jak on daje się szansę - mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia.

Jak czytamy w opisie, pokazywana na festiwalu w Wenecji „Niepamięć” łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa („Zabicie świętego jelenia” i „Faworyta”) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana („Być jak John Malkovich” i „Anomalisa”), a gdzieś w tle pobrzmiewa głos z orwellowskiego Wielkiego Brata. Film był greckim kandydatem do Oscara.

„Niepamięć” - o filmie -  Polska, Grecja i Słowenia, 2020, inne tytuły: „Mila” i „Apples”, reżyseria: Christos Nikou, scenariusz: Christos Nikou i Stavros Raptis, zdjęcia: Bartosz Swiniarski, montaż: Giorgos Zafeiris, muzyka: The Boy, obsada: Aris Servetalis, Sofia Georgovasili, Anna Kalaitzidou i Argyris Bakirtzis, producenci: Iraklis Mavroeidis, Angelo Venetis, Nikos Smpiliris, Aris Dagios, Christos Nikou, Mariusz Wlodarski, Ales Pavlin i Andrej Stritof, produkcja: Lava Films, Boo Productions i Perfo Production, polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, język: grecki, barwa: kolor.
 
Aris Servetalis na plakacie promującym kinową emisję filmu „Niepamięć”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Aris Servetalis na plakacie promującym kinową emisję filmu „Niepamięć”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...