reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Raffaele Annecchino prezesem i CEO ViacomCBS Networks International

dodano: 2020-12-14 12:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ViacomCBS

Raffaele Annecchino Raffaele Annecchino został z dniem 10 grudnia br. mianowany prezesem i dyrektorem generalnym ViacomCBS Networks International (VCNI). Zastąpił na tym stanowisku Davida Lynna, który rezygnuje i odejdzie z firmy po okresie przejściowym.

Raffaele Annecchino, fot. ViacomCBS
Raffaele Annecchino ViacomCBS


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W swojej nowej roli Raffaele Annecchino będzie nadzorować wszystkie sieci medialne ViacomCBS i powiązane firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Będzie odpowiedzialny za portfolio marek rozrywkowych telewizji płatnej i sieci nadawczych na sześciu kontynentach - w tym Channel 5 w Wielkiej Brytanii, Telefe w Argentynie, Network 10 w Australii i Colours w Indiach poprzez spółkę joint venture z Viacom18 - i ściśle współpracować z globalną organizacją ViacomCBS zajmującą się streamingiem, aby pomóc w kierowaniu dalszą międzynarodową ekspansją Pluto TV i w uruchomieniu Paramount+ w 2021 roku. Będzie raportował do Boba Bakisha, prezesa i dyrektora generalnego ViacomCBS.
 

- Raffaele jest przedsiębiorczym, zorientowanym na wyniki liderem ze sprawdzoną zdolnością do przekształcania działalności i napędzania wzrostu na różnych rynkach - powiedział Bob Bakish, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS. - W ostatnich latach Raffaele wziął na siebie większą odpowiedzialność, wykazując się strategiczną i operacyjną wiedzą specjalistyczną, która obejmuje szeroki zakres geograficzny i wiele platform. Jego doświadczenie w zwiększaniu międzynarodowego zasięgu ViacomCBS, budowaniu kluczowych partnerstw i przyspieszaniu wprowadzania na platformy mobilne i cyfrowe będzie miało kluczowe znaczenie dla budowania pozycji lidera w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji oraz realizacji naszych globalnych ambicji.

Chcę wyrazić moje najgłębsze podziękowania Davidowi za jego duży wkład w ciągu ostatnich dwóch dekad, od integracji międzynarodowego portfolio CBS i Viacom po nadzorowanie uruchomienia Viacom International Studios, w tym przejęcie Ananey i repozycjonowanie oddziału, aby umożliwić ciągłe rozszerzanie naszej globalnej oferty streamingowej. Jestem wdzięczny za jego poświęcenie i przywództwo. Życzę mu wszystkiego najlepszego, kiedy zaczynie następny rozdział.

- To zaszczyt pełnić tę rolę i pomagać w kontynuowaniu silnego rozwoju ViacomCBS na całym świecie - powiedział Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalnym ViacomCBS Networks International. - Mamy ekscytującą możliwość poszerzenia zasięgu firmy poprzez nowe, innowacyjne kanały dystrybucji i partnerstwa. Nie mogę się doczekać współpracy z Bobem i resztą zespołu w celu realizacji naszych inicjatyw rozwojowych.

W ciągu 23 lat Annecchino zajmował szereg stanowisk w ViacomCBS Networks International, dawniej Viacom International Media Networks (VIMN). Ostatnio pełnił funkcję prezesa ViacomCBS Networks na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję (EMEAA), nadzorując operacje na wielu rynkach oraz kierując i koordynując strategią mobilną VCNI na całym świecie. Wśród jego osiągnięć jest uruchomienie i przejęcie kanałów niekodowanych na kluczowych rynkach Włoch, Hiszpanii i Niemiec oraz utworzenie nowej jednostki biznesowej we wrześniu 2020 roku, aby pomóc w rozwijaniu cyfrowych biznesów ViacomCBS w regionie EMEAA, w tym przechwytywaniu możliwości w zakresie darmowego i płatnego streamingu, zaawansowanej promocji i ViacomCBS Digital Studios International. Annecchino przewodził również ekspansji Pluto TV w Europie dzięki niedawnemu udanemu uruchomieniu usługi w Hiszpanii i zbliżającemu się wprowadzeniu we Francji i Włoszech w 2021 roku.

Przed dołączeniem do MTV Networks International w 1997 roku, Annecchino zajmował stanowiska w Turner International, Cartoon Network i CNN. Posiada tytuł Bachelor of Economics uzyskany w European Business School w Londynie w Wielkiej Brytanii oraz tytuł Executive MBA z Instituto de Empresa International w Madrycie w Hiszpanii. Ukończył CTAM U Executive Management Program w Harvard Business School w 2016 roku oraz CTAM Europe Executive Management Program na INSEAD w 2017 roku.
 

- To był zaszczyt i przywilej spędzić największą część mojej kariery w ViacomCBS. Od moich pierwszych dni w Comedy Central i Nickelodeon do ostatnich zarządzając zespołami w naszym globalnym portfolio, odniosłem korzyści z pracy z najbardziej dynamicznym, utalentowanym zespołem w branży - któremu w tym najtrudniejszym roku udało się przekształcić firmę na następną ważną fazę wzrostu - powiedział David Lynn.

Jako prezes i dyrektor generalny VCNI, a wcześniej VIMN, Lynn był odpowiedzialny za liczne strategiczne inicjatywy rozwojowe mające na celu dywersyfikację międzynarodowej działalności firmy, które doprowadziły między innymi do znacznego wzrostu przychodów firmy z reklam cyfrowych i subskrypcji. Lynn nadzorował uruchomienie Viacom International Studios i międzynarodowe wprowadzenie Pluto TV i Noggin. Wcześniej pełnił funkcję prezesa VIMN w Wielkiej Brytanii, Europie Północnej i Wschodniej, gdzie nadzorował globalną strategię dystrybucji Viacom i kierował przejęciem Channel 5 Broadcasting i integracją z Viacom. Wcześniej był wiceprezesem, dyrektorem zarządzającym w Nickelodeon UK, gdzie umocnił swoją pozycję w jednej z najbardziej konkurencyjnych grup odbiorców w Wielkiej Brytanii, uruchamiając Nick Jr. i stawiając na strategię cyfrową.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...