reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Żałoba po założycielu firmy TechniSat - zmarł Peter Lepper

dodano: 2024-01-22 12:22 | aktualizacja: 2024-01-22 14:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: Technisat.de

Peter Lepper Nachruf Technisat fot 360px TechniSat Digital GmbH opłakuje śmierć założyciela i dyrektora zarządzającego firmy - Petera Leppera, który odszedł w wieku 77 lat. Na stronie internetowej TechniSat napisano: „Opłakujemy stratę naszego założyciela i dyrektora zarządzającego, Petera Leppera. Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 77 lat zmarł nasz założyciel i dyrektor zarządzający Peter Lepper”. Autorowi udało się poznać Petera Leppera podczas wizyty w Daun na początku lat 90. XX wieku. Później był na otwarciu fabryki w Obornikach [fot. z ręką]. Co ciekawe, już wtedy wizjoner Peter Lepper twierdził, że kiedyś widz nie będzie odróżniał, z jakiego źródła ogląda jakiś program [i tak się stało]. Kto pamięta lub ma książkę Petera Leppera: „SATTECH - Technika Telewizji Satelitarnej" - jedną z pierwszych tematycznych książek o tv-sat w Polsce?

satkurier.pl
TechniSat Polska Peter Lepper 2006 rok fot satkurier 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Peter Lepper założył swoją pierwszą firmę, TPS-Technitube Pipe & Steel GmbH, ponad 48 lat temu i rozwinął ją w grupę 19 firm, które w 2008 roku połączył w Techniropa Holding GmbH. Firmy te zatrudniają obecnie 1350 osób na całym świecie.

45 lat później, 13 listopada 2020 roku Peter Lepper, jako jedyny wspólnik Techniropa Holding GmbH, przekazał w drodze darowizny 100% udziałów w swoim holdingu na rzecz Fundacji LEPPER założonej przez jego żonę Doris G. Lepper, i pozostał jedynym dyrektorem zarządzającym Techniropa Holding GmbH oraz przewodniczącym rady nadzorczej Fundacji LEPPER. Swoimi darowiznami już na wczesnym etapie zapewnił dalsze istnienie grupy spółek i dobrobyt jej pracowników.

Jego działalność przedsiębiorcza obejmowała założenie i pomyślną ekspansję firm TPS-TechniTube Hülsenwerke GmbH (1975), TechniSat Digital GmbH (1987), TechniSat Elektronik Thüringen GmbH (1990), TechniSat Digital Dresden GmbH (1990), TechniSat Vogtland GmbH (1992), TechniSat Teledigital GmbH (1998), TechniSat Digital Sp. z o.o., Polska (2005), TechniSat Digital Kft, Węgry (2007), TaiShangDa Electronics (Shenzhen) Co. Ltd., Chiny (2008), TaiShangDa Electronics Co. Ltd. , Hongkong, Chiny (2008) i TechniBike GmbH (2016).
 
Peter Lepper z podniesioną ręką podczas otwarcia fabryki TechniSat Digital w Obornikach Śl. we wrześniu 2006 r.

W 2003 roku Peter Lepper został uhonorowany Orderem Zasługi Wolnego Państwa Turyngii. W 2007 roku został odznaczony Federalnym Krzyżem Zasługi. Od 2018 roku Peter Lepper był honorowym obywatelem miasta Daun.

Jako weteran przedsiębiorczości Peter Lepper kierował swoją grupą spółek z wielkim zaangażowaniem, niestrudzoną kreatywnością i strategiczną dalekowzrocznością. Jego pasja, kreatywność i determinacja widoczne były nie tylko w rozwoju nowych obszarów biznesowych, ale także w zaangażowaniu w projekty społeczne.
 

- Jesteśmy głęboko zasmuceni stratą naszego założyciela Petera Leppera, wybitnego przedsiębiorcy. Jako pionier i źródło inspiracji dla wszystkich członków naszej grupy firm pozostawił po sobie trwały ślad. Dalszy rozwój jego grupy przedsiębiorstw jest dla nas zarówno obowiązkiem, jak i zaszczytem

– mówi Stefan Kön, dyrektor zarządzający Techniropa Holding GmbH.

Techniropa Holding GmbH dziękuje wszystkim za współczucie w tym trudnym czasie i prosi o wyrozumiałość dla obecnej niechęci do komunikowania się w tej kwestii.


Źródło: techniropa.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...