reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe karty Crocodile w Platformie Canal+

dodano: 2020-12-07 20:11 | aktualizacja: 2020-12-09 19:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Karta Canal+ Crocodile kodowa 360px.jpg Platforma CANAL+ wprowadziła nowy podtyp kart kodowych, które nazwano Crocodile (krokodyl). Przypomnijmy, że wcześniej znane były karty Cameleon (kameleon) czy Cayman (kajman) - niektóre jeszcze za czasów platform CYFRA+ czy nc+. Ciekawe, że zostało zachowane specyficzne nazewnictwo kart Nagra MA na literę C z nazwą zwierzęcia. Niby nic wiele się nie zmieni, ale karty Crocodile mają być szybsze i bezpieczniejsze.

satkurier.pl
Karta Canal+ Crocodile kodowa 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat operatora Platformy CANAL+ potwierdza, że:

Karty Crocodile w stosunku do dotychczas dostępnych kart Cayman wyróżniają się zwiększonym poziomem zabezpieczeń, pozostałe kwestie techniczne są identyczne.

Obydwie karty posiadają ten sam typ: 46 karta Cayman, różnią się tylko podtypem: Crocodile.

Karty Crocodile nadal będą z CAID 1884 w systemie Nagra MA (oczywiście parowalne) - tu nic się nie zmieniło. Jakie dokładnie zabezpieczenia wprowadzono, to jeszcze nie do końca wiadomo, ale większa pamięć to pewnie jedna z opcji.

Należy rozumieć wzrost stopnia zabezpieczeń, ale sytuacja z wprowadzeniem kart Crocodile nie ma większego znaczenia dla zwykłych abonentów Platformy CANAL+. Karty są kompatybilne z dekoderami platformy w ofercie, aby mogłyby być wydawane od ręki, ale pewnie najpierw w APS-ach będzie się musiał skończyć zapas starych kart.

Nowe karty są parowalne, aczkolwiek zastanawia, kiedy platforma CANAL+ zacznie wprowadzać jeszcze bardziej bezpieczne rozwiązania bezkartowe lub utrudniające dostęp do kluczy/kodów/ECM. Na taki krok zdecydowały się już słowacka czy rumuńska platforma Digi TV, która zaoferowała moduł CAM tzw. bezkartowy.

Może już czas na jakieś konkretne zmiany w tym względzie? Wspomnijmy, że dostarczone stosunkowo niedawno na rynek moduły CAM CI+ ECP kupowane były głównie do starych kart Cameleon, jednak później wysłano oprogramowanie, które zablokowało możliwość odbioru. Podobnie może stać się z wyłudzonymi na tzw. słupa dekoderami 4K UltraBOX+, które pewnie wkrótce przestaną działać.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama