reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec Strefy Abonenta Canal+ na satelicie

dodano: 2024-03-01 09:04 | aktualizacja: 2024-04-08 21:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Canal+ 29 lutego br. z satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E) usunięty został kanał Strefa Abonenta nadawany przez CANAL+ Polska. Wcześniej, na wniosek nadawcy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchyliła koncesję dla Strefy Abonenta, ze skutkiem od 1 marca br. Jak dowiedział się satkurier.pl, CANAL+ postanowił zmienić format nadawania Strefy Abonenta na internetowy. Na jaki cel przeznaczona zostanie uwolniona pojemność na transponderze CANAL+?

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsza koncesja na Strefę Abonenta obowiązywała od 23 sierpnia 2011 roku, a następnie została przedłużona o kolejne 10 lat. Była ważna do 22 sierpnia 2031 roku, jednak w ostatnim czasie CANAL+ Polska złożył do KRRiT wniosek o jej uchylenie, ze skutkiem od 1 marca 2024 roku.

Zgodnie z zapisami dotychczas obowiązującej koncesji, Strefa Abonenta miała być rozpowszechniana codziennie, nie mniej niż 6 godzin na dobę, mieć charakter wyspecjalizowany - poświęcony wyłącznie autopromocji własnej działalności i usług nadawcy oraz zawierać audycje i inne przekazy realizujące wyspecjalizowany charakter programu, które zajmą nie mniej niż 70 proc. miesięcznego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00, rozliczanego w okresach tygodniowych w wymienionych godzinach.

Na przełomie lutego i marca br. kanał Strefa Abonenta nadawany drogą satelitarną został zastąpiony jego wersją internetową. Nadal można go znaleźć na pozycjach 30. i 70. w dekoderach CANAL+, jednak do jego odbioru konieczne jest podłączenie urządzenia do Internetu.

W Strefie Abonenta obecne są audycje i przekazy służące promocji własnej działalności i usług nadawcy. Są to głównie zapowiedzi i zwiastuny filmów oraz innych audycji emitowanych na kanałach CANAL+ oraz dostępnych w serwisach VOD.
 

- Planujemy zmianę formatu nadawania Strefy Abonenta z satelitarnego na internetowy. Procedura wpisania kanału do rejestru programów nadawanych wyłącznie w Internecie jest w toku, natomiast koncesja satelitarna na kanał Strefa Abonenta została uchylona (ze skutkiem od dnia 1 marca 2024 r.). Pozwoli nam to uwolnić dodatkowe miejsce na satelicie - poinformował satkurier.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy, dyrektor ds. PR i komunikacji wewnętrznej w CANAL+ Polska.

Czy na uwolnionej pojemności satelitarnej pojawi się nowy kanał od MWE Networks? - Nie mamy do przekazania nowych informacji na temat zmian w ofercie - standardowo komentuje rzecznik prasowy CANAL+.

Dodajmy, że do startu szykuje się nowy kanał grupy MWE Networks - Szlagier TV. Jak poinformował w styczniu br. satkurier.pl Karol Warda, dyrektor programowy i produkcji, wiceprezes Grupy MWE Networks, Szlagier TV będzie dostępny m.in. na platformie satelitarnej CANAL+.

Całkiem możliwe, że Szlagier TV pojawi się właśnie na pojemności, gdzie dotychczas dostępna była Strefa Abonenta. To ten sam transponder, gdzie można już znaleźć inne kanały MWE Networks: Nuta Gold, Advanture HD, Antena, TVC, Power TV, Nuta TV i Home TV.

Parametry techniczne kanału Strefa Abonenta (do 29 lutego 2024 roku):
Eutelsat Hot Bird 13G (13°E)
tp. 4 (11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...