reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zlikwidowano 5 punktów sharingu

dodano: 2020-03-08 23:49 | aktualizacja: 2020-03-09 11:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Komenda Główna Policji policja Policjanci z Wydziału Do Walki Z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zlikwidowali 5 nielegalnych punktów rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnych platform cyfrowych. W działaniach uczestniczyli policjanci z Frampola, Krakowa i Rzeszowa.

satkurier.pl
czaszka_piractwo tv pirat KAPTUR 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Policjanci z Wydziału Do Walki Z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzili czynności służbowe w sprawie dotyczącej działalności grupy osób zajmujących się nielegalnym udostępnianiem sygnału telewizji cyfrowych z wykorzystaniem niedozwolonych urządzeń, to jest przerobionych dekoderów tak zwanego sharingu.
 

W minionym tygodniu funkcjonariusze przeszukali 5 miejsc: dwa na terenie powiatu biłgorajskiego, dwa w Krakowie i jedno w Rzeszowie. W działaniach lubelskich funkcjonariuszy wspierali policjanci z Frampola, Komend Wojewódzkich Policji w Krakowie i Rzeszowie. W każdym z tych miejsc policjanci ujawnili urządzenia do nielegalnego dzielenia sygnału telewizyjnego. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze zabezpieczyli m.in: 4 komputery, komputerowe dyski twarde, 9 dekoderów telewizyjnych, kilka kart abonenckich do odbioru płatnej platformy cyfrowej, czytniki kart telewizyjnych oraz telefony komórkowe.

Po zbadaniu zabezpieczonych rzeczy będzie możliwe precyzyjne określenie liczby osób, które pobierały sygnał z nielegalnego źródła. Jak czytamy w komunikacie, dokładne wyliczenie strat firm pokrzywdzonych wynikające z przestępczej działalności organizatorów sharingu będzie możliwe po dokładnym ustaleniu liczby odbiorców oraz okresu trwania procederu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Osobom, które zajmowały się nielegalnym rozsyłaniem płatnych kanałów telewizyjnych, może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jak czytamy w komunikacie, odpowiedzialności karnej nie unikną również tak zwani „biorcy”, odnoszący w ten sposób korzyść w postaci nieopłacania abonamentu za oglądane kanały.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...