reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

44-latek z Bydgoszczy przyłapany na sharingu

dodano: 2023-11-26 19:43 | aktualizacja: 2023-11-26 20:32
autor: HP | źródło: policja.gov.pl

Sharing Bydgoszcz policja 360px Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną, zatrzymali 44-latka z Bydgoszczy prowadzącego nielegalny proceder związany z sharingiem. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili między innymi szereg sprzętu elektronicznego i kart abonenckich służących do tego typu działalności. Pirat z Bydgoszczy już usłyszał zarzut. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mieszkaniec Bydgoszczy udostępniał pełne miesięczne pakiety płatnej telewizji satelitarnej o wartości około 150 zł za kwotę 20-30 zł.

bydgoszcz.policja.gov.pl
Sharing Bydgoszcz policja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że 44-latek prowadzi nielegalny proceder związany z tzw. card sharingiem.

Sharing polega on na pirackim rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej np. CANAL+ lub Polsatu i odpłatnemu udostępnieniu tych uprawnień osobom do tego nieuprawnionym przy użyciu urządzeń niedozwolonych, za pośrednictwem Internetu. Jest to proceder pozwalający na odbiór kanałów telewizji płatnej z satelity w czasie rzeczywistym, w wyniku bezprawnego uzyskania uprawnień przysługujących klientom nadawców płatnych platform.

W celu potwierdzenia informacji policjanci skontrolowali 2 lokale na bydgoskim osiedlu Pod Skarpą, gdzie mężczyzna miał prowadzić piracką działalność.

Przeprowadzone przeszukanie potwierdziło podejrzenia policji, a ilość pirackich urządzeń nie była mała. Wszystkie przedmioty będą dowodami w sprawie.

Policjanci zabezpieczyli między innymi:
 • 3 dekodery
 • 7 dysków przenośnych do obsługi kart
 • 11 kart platform satelitarnych
 • splittery kart
 • router wraz z zasilaczem
 • laptopy
 • czytniki kart z kartami płatnych platform wraz z okablowaniem
 • pendrive
 • tablet 
 • telefony komórkowe
Okazało się, że bydgoszczanin udostępniał pełne pakiety platform satelitarnych o wartości około 150 zł/mies. za kwotę 20-30 zł/mies., co dawało średnio „piracki abonament" za około 250 zł za cały rok.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną, przedstawili 44-latkowi zarzut dzielenia i rozpowszechniania sygnału płatnej platformy telewizyjnej innym osobom bez uprzedniego upoważnienia usługodawcy, przy użyciu specjalnie przystosowanego i zaprojektowanego sprzętu teleinformatycznego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Za przestępstwo to grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Podczas czynności był obecny biegły z dziedziny informatyki śledczej oraz przedstawiciel poszkodowanej platformy satelitarnej.

Nadmienić należy, że oprócz osoby, która udostępnia nielegalnie treści płatnej telewizji, odpowiedzialność karną ponosi również osoba, która również nielegalnie odbiera kanały.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Już teraz wiadomo, że katalog osób i czynów będzie szerszy.

Źródło: policja.gov.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...