reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Evobox Stream - test dekodera Cyfrowego Polsatu

dodano: 2020-01-13 12:33 | aktualizacja: 2020-03-06 15:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 11-12/2019

Evobox Stream Cyfrowy Polsat Już w wakacyjnym numerze SAT Kuriera wspomnieliśmy o pojawieniu się na rynku nowej usługi Cyfrowego Polsatu – telewizji internetowej OTT, wraz z dekoderem Evobox Stream. Na łamach świątecznego wydania naszego magazynu przyjrzeliśmy się nieco bliżej temu urządzeniu. Jest ono dostępne albo z umową, albo do zakupu na własność w cenie 299 zł. Na start otrzymujemy 3 miesiące pełnej oferty programowej (ponad 100 kanałów, w tym kanały HBO, Eleven Sports i Polsat Sport Premium), a następnie usługa działa na zasadzie prepaid lub umowy + prepaid. Jednocześnie Evobox Stream jest urządzeniem DVB-T, czyli pozwala na odbiór bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Dostajemy zatem 2w1 – urządzenie hybrydowe: internetowo-naziemne.

Evobox Stream Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Porównanie Evobox IP z Evobox Stream

Na wstępie warto wyjaśnić, czym różnią się dekodery Evobox Stream i Evobox IP. Z wyglądu są bowiem niemalże identyczne. Ten pierwszy służy do odbioru telewizji internetowej OTT Cyfrowego Polsatu, podczas gdy drugi jest dedykowany telewizji kablowej IPTV. Jest to usługa dostępna również drogą internetową, jednak tylko na łączach stacjonarnych od wybranych dostawców (Plus, Netia, Orange). Natomiast Evobox Stream spełnia swoje funkcje po podłączeniu do internetu od dowolnego operatora. Również oferta programowa i pakietowa na Evobox Stream jest inna niż ta na Evobox IP, która z kolei jest w dużej mierze podobna do tej dla telewizji satelitarnej DTH.

Wracając do oferty telewizji internetowej OTT Cyfrowego Polsatu, istotna uwaga jest taka, że dostępne są w niej wszystkie cztery kanały Eleven Sports, podczas gdy ani oferta DTH, ani IPTV nie zawiera Eleven Sports 4. Może to być taka dodatkowa zachęta dla miłośników sportu.

Również pakietyzacja wydaje się bardziej atrakcyjna, intuicyjna i elastyczna w porównaniu z ofertą DTH. Mamy 3 pakiety podstawowe: Wygodny, Komfortowy i Bogaty, oraz 6 pakietów dodatkowych (3 pakiety premium – Polsat Sport Premium, Eleven Sports oraz HBO i HBO GO, a także 3 pakiety tematyczne – Sport, Filmy i seriale oraz Dzieci). Aktualizacja 25.02.2020 r.: Wprowadzono dwa nowe pakiety dodatkowe: Filmbox PremiumRozrywka.

Inną ważną różnicą między Evobox IP i Evobox Stream jest oprogramowanie. Ten pierwszy działa w oparciu o software od ADB z interfejsem graphyne2, podczas gdy Evobox Stream ma oprogramowanie zaprojektowane przez Cyfrowy Polsat, które z powodzeniem działa już np. na dekoderze Evobox Lite. Ponadto Evobox IP nie posiada wbudowanego tunera DVB-T jak Evobox Stream.
 

Wspólną cechą łączącą Evobox IP i Evobox Stream jest ich miejsce produkcji. Oba te urządzenia wyszły z należącej do Grupy Polsat fabryki InterPhone Service w Mielcu. Są to zatem produkty „made in Poland”. Linia odbiorników Evobox obejmuje już 5 modeli:
 • Evobox PVR, Evobox HD, Evobox Lite dla telewizji satelitarnej DTH;
 • Evobox IP dla telewizji kablowej IPTV;
 • Evobox Stream dla telewizji internetowej OTT.

Wszystkie te dekodery charakteryzującą się nowoczesnym designem, intuicyjną obsługą oraz czytelnym menu.

Oferta telewizji internetowej OTT

Wspomnieliśmy już, że oferta programowa telewizji internetowej OTT Cyfrowego Polsatu obejmuje 3 pakiety podstawowe oraz 6 pakietów dodatkowych. Jak wygląda to cenowo?

Najniższy pakiet – Wygodny z 25 kanałami, kosztuje 20 zł za 30 dni,
Komfortowy (42 kanały) to już koszt 30 zł,
natomiast za najwyższy pakiet – Bogaty (92 kanały), należy płacić 60 zł.

Oprócz tego można domówić pakiety dodatkowe:
 • Polsat Sport Premium – 2 kanały (i 4 serwisy TV premium w systemie PPV bez dodatkowych opłat) za 30 zł;
 • Eleven Sports – 4 kanały za 15 zł;
 • HBO i HBO GO – 3 kanały i usługa VOD za 30 zł;
 • Sport – 10 kanałów (to co w pakietach Polsat Sport Premium i Eleven Sports plus Eurosport 1 i 2, Golf Channel i Extreme Sports Channel) za 45 zł;
 • Dzieci – 6 kanałów (CBeebies, Cartoon Network, Boomerang, Nick Jr., Nickelodeon, NickToons) za 10 zł;
 • Filmy i seriale – 19 kanałów (Kino Polska TV, Lifetime, BBC First, AMC, FOX, FOX Comedy, Cinemax, Cinemax2, Kino TV, AXN, AXN Black, AXN Spin, AXN White, TNT, 13 Ulica, SciFi, Comedy Central Family, Comedy Central, Paramount Channel) za 20 zł.
 • Filmbox Premium – 5 kanałów filmowych: FilmBox Premium HD, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Extra, FilmBox Arthouse za 10 zł;
 • Rozrywka – 6 kanałów tylko dla dorosłych: Hustler HD, Private TV, Redlight HD, Vivid Touch, Vivid Red HD, Brazzers TV za 20 zł.

Co ważne pakiety dodatkowe Polsat Sport Premium, Eleven Sports, HBO i HBO GO oraz Sport są dostępne jedynie po zakupieniu jednego z trzech pakietów podstawowych: Wygodnego, Komfortowego lub Bogatego. Natomiast pozostałe pakiety Dzieci oraz Filmy i seriale są dostępne po zakupieniu jednego z dwóch pakietów podstawowych: Wygodnego lub Komfortowego. Opłata za korzystanie z pakietów dotyczy 30 dni kalendarzowych.

Oprócz tego dostępnych jest 28 kanałów naziemnej telewizji cyfrowej – oczywiście po podłączeniu dekodera do instalacji antenowej.
 
Aplikacja HBO GO

Bez konieczności podpisywania umowy na kanały

Niezwykle ważny jest aspekt elastyczności oferty. Można dowolnie włączać pakiety (bezpośrednio z poziomu dekodera w nowej aplikacji Sklep) i płacić tylko za te, które się wybrało, bez długoterminowych zobowiązań.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dekoder Evobox Stream jest dostępny w dwóch wariantach: z umową na 24 miesiące lub bez umowy. Czyli de facto nie opłacamy abonamentu za określoną ofertę kanałową – tę możemy modyfikować w dowolnym okresie, z poziomu dekodera (nie trzeba kontaktować się z infolinią ani podpisywać żadnych aneksów!). Ewentualna umowa (jeśli wolimy tę formę od zapłacenia z góry 299 zł) dotyczy samego dekodera. Zobowiązujemy się w niej, że przez 24 miesiące będziemy ponosić opłatę w wysokości 10 zł miesięcznie (1 zł na start). Po przeliczeniu bardziej opłaca się opcja z umową, jednak nie nabywamy wówczas dekodera na własność.

Aktualizacja 25.02.2020 r.:
Cyfrowy Polsat wprowadził ofertę z umową na kanały. Można teraz wybierać między dotychczasową ofertą Elastyczną z pełną dowolnością włączania poszczególnych pakietów na 30-dniowe okresy (prepaid), a nową ofertą Praktyczną ze stałym zobowiązaniem na wybrany pakiet podstawowy: Wygodny – 25 kanałów w cenie 20 zł/mies.; Komfortowy – 42 kanały w cenie 30 zł/mies.; Bogaty – 92 kanały w cenie 60 zł/mies. Nowa oferta dostępna jest z umową na 24 miesiące, dekoderem Evobox Stream za 1 zł na start, a później 10 zł/mies. oraz 3 pierwszymi miesiącami oferty programowej (ponad 100 kanałów, w tym HBO, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium) bez opłat. Posiadając wybrany pakiet podstawowy z umową, można w dowolnym momencie włączać pakiety dodatkowe na 30 dni: Polsat Sport Premium, Eleven Sports, HBO i HBO GO, Filmbox Premium, Sport, Filmy i seriale, Dzieci oraz Rozrywka – bezpośrednio na dekoderze, w aplikacji Sklep. Oprócz prostej aktywacji, Evobox Stream daje także możliwość realizacji szybkiej płatności za pośrednictwem systemu Dotpay.

Warto jeszcze dodać, że aktywacja pakietów (podkreślmy jeszcze raz: bezpośrednio na dekoderze w nowej aplikacji Sklep) możliwa jest w opcji jednorazowej (na 30 dni, po tym czasie nastąpi automatyczna dezaktywacja) lub odnawialnej (co kolejne 30 dni). To daje użytkownikowi jeszcze większą elastyczność i wygodę.

Dodajmy, iż w cenie wykupionego pakietu podstawowego klient otrzyma też usługę ON THE GO, dzięki której wybrane kanały będą dostępne mobilnie w aplikacji Cyfrowy Polsat GO, nawet na 3 urządzeniach jednocześnie, oraz usługę CatchUP, która umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni od ich emisji, bez konieczności ich nagrywania.
 
Aplikacja Cyfrowy Polsat GO

Wygląd i wyposażenie

Zawartość opakowania jest następująca: dekoder Evobox Stream, zasilacz sieciowy, pilot zdalnego sterowania, baterie do pilota (2x AA), kabel HDMI, instrukcja obsługi. Pudełko jest identyczne, jak to dla dekodera Evobox IP (szary karton), różni się tylko napisami.

Dołączony pilot jest taki sam jak ten oferowany z dekoderami Evobox IP, Evobox PVR i Evobox HD. Rozmieszczenie przycisków jest intuicyjne, a sam pilot nie palcuje się i dobrze leży w dłoni.

Jeśli chodzi o wygląd dekodera, to nie ma tutaj żadnego zaskoczenia – wykorzystano design, który świetnie sprawdził się w przypadku Evoboxa IP. To urządzenie, w czarno-białej plastikowej obudowie o opływowych kształtach, jest małe i lekkie, dobrze prezentuje się na półce. Ponadto zadbano w nim o dobre odprowadzanie ciepła.

Na panelu tylnym dekodera znajdują się: gniazdo antenowe dla telewizji naziemnej DVB-T, port LAN (Ethernet) dla łączności z internetem (alternatywa dla Wi-Fi), gniazdo HDMI 1.4b do połączenia urządzenia z telewizorem, port USB 2.0 (na razie nieaktywny, ale być może będzie można w przyszłości podłączyć do niego pamięć zewnętrzną typu pendrive lub dysk USB w celu odczytu treści multimedialnych), oraz wyjście zasilania z zewnętrznego zasilacza DC 12 V (dołączony w zestawie).

Warto odnotować, iż dekoder Evobox Stream nie ma wyjścia optycznego S/PDIF jak w przypadku Evobox IP. W tym miejscu jest gniazdo antenowe.
 

Na panelu przednim znalazło się miejsce tylko dla odbiornika IR z pilota zdalnego sterowania oraz diody LED, sygnalizującej różne stany pracy dekodera. Dla przypomnienia:
 • kolor zielony – w trakcie uruchamiania,
 • niebieski – dekoder jest włączony,
 • czerwony – w stanie „szybki start”,
 • biały – w stanie „czuwanie”,
 • zielony (migający) – w trakcie aktualizacji oprogramowania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...