reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Serce do walki” w kinach

dodano: 2019-12-13 02:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Serce do walki” Od piątku, 13 grudnia br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Serce do walki”. Producentem filmu jest Kacper Anuszewski Production, a dystrybutorem jest Kino Świat. Film jest pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji Brak Barier oraz fundacji Avalon.

Kino Świat „Serce do walki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Serce do walki” to pełnometrażowy debiut fabularny nagradzanego na międzynarodowych festiwalach reżysera i aktora Kacpra Anuszewskiego. W głównej roli zobaczymy kickboksera - Łukasza Wabnica, któremu na ekranie partnerują Marek Siudym, Ewa Kasprzyk, Łukasz Nowicki, Mieczysław Hryniewicz, Grzegorz Kowalczyk, Monika Dryl, Michał Milowicz i Dariusz Jakubowski.

- Najtrudniejsze bitwy toczysz z samym sobą. Tu początek ma nasz sukces albo porażka. Zwycięstwo, braterska przyjaźń, miłość oraz szansa, która może odmienić całe życie. O tym każdy marzy, ale jakim kosztem musiały by być spełnione te marzenia? I tak naprawdę czy w ogóle warto? - czytamy w opisie.

„Serce do walki” to pełnometrażowy debiut Kacpra Anuszewskiego, aktora i reżysera, twórcy filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, które otrzymały blisko 40 nagród w tym, m.in.  w Palm Springs, Las Vegas i Toronto. Walki zostały przeprowadzone pod okiem Tomasza Skrzypka - uhonorowanego nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku (więcej tutaj) , oraz Jerzego Wrońskiego - znanego pod pseudonimem Juras rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu. Film pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji Brak Barier oraz fundacji Avalon.

Piotr (w tej roli Łukasz Wabnic) jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotr podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

- W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność

- mówi Kacper Anuszewski.


„Serce do walki" - o filmie - gatunek: sensacyjny/dramat, produkcja: Polska 2019, reżyseria i scenariusz: Kacper Anuszewski („Futro z Misia”,  „Tata”, „Kurs” i „Myszy i szczury”), obsada: Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny („Supernova”, „Układ zamknięty” i „Planeta singli 3”), Marek Siudym („Bogowie” i „Wyklęty”), Ewa Kasprzyk („Miszmasz czyli Kogiel Mogiel 3” i „Polityka”),  Grzegorz Kowalczyk („Git”, „Symetria” i „Chłopaki nie płaczą”), Monika Dryl („Sługi boże”, „Świadek koronny” j Miszmasz czyli Kogiel Mogiel 3”), Łukasz Nowicki („Po prostu przyjaźń” i „Prawo Agaty”), Michał Milowicz („Chłopaki nie płaczą” i „Futro z Misia”), Mieczysław Hryniewicz („Zmiennicy”, „Różyczka” i „Na Wspólnej”), Patrycja Potyralska („Na sygnale”), Dariusz Jakubowski („Listy do M. 3”, „Historia Roja” i „Bez litości”) i Jerzy Wroński „Juras”.
 
Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny i Patrycja Potyralska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Serce do walki”, foto: Kino Świat
Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny i Patrycja Potyralska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Serce do walki”, foto: Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...