reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oskarżony o piracki streaming z Kornwalii

dodano: 2019-11-22 11:32
autor: HP | źródło: FACT

piractwo_streaming_360px.jpg Oskarżony z Kornwalii w Wielkiej Brytanii przyznał się do sprzedaży nielegalnych usług streamingu na kwotę około 400 tys. funtów. Po dochodzeniu prowadzonym przez Cornwall Council Trading Standards, wszczętego przez grupę antypiracką FACT w sprawie nielegalnych usług transmisji strumieniowej telewizji, 20 listopada br. niejaki Steven Underwood przyznał się do zarzutów związanych z naruszeniem praw autorskich i oszustwem.

FACT
Fact Streaming UK piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Steven Underwood (znany również jako Steven Isaac), wcześniej z Killiers Court, Illogan, w pobliżu m. Redruth, stanął przed sądem pod dwoma zarzutami na mocy Copyright Designs and Patents Act 1988 oraz Fraud Act 2006, po tym, jak policjanci odkryli, że sprzedał za około 400 tys. funtów nielegalnych subskrypcji streamingowych, co  umożliwiło to użytkownikom oglądanie płatnej telewizji bez zgody nadawców i właścicieli treści oraz bez dokonywania odpowiednich opłat.

Sąd potwierdził, że początkowo działalność Underwooda została wykryta przez agencję ochrony praw autorskich FACT i że ślad ostatecznie doprowadził do adresu w Kornwalii. W środę 16 stycznia 2019 r. funkcjonariusze Policji Regionalnej Organizacji ds. Przestępczości Zorganizowanej, FACT i Cornwall Council Trading Standards wykonali nakaz wejścia do domu Underwooda. Przejęto szereg urządzeń, w tym iPhone'a i komputery. Zostały one zbadane kryminalistycznie i uzyskano przekonujące dowody pirackiej działalności Underwooda.

Kieron Sharp, CEO FACT, powiedział:

- Nieustannie pracujemy nad usunięciem z rynku sprzedawców nielegalnych subskrypcji strumieniowych i postawieniem ich przed wymiarem sprawiedliwości. Wiadomość jest jasna: jeśli masz ochotę sprzedać dostęp do treści, które nie są licencjonowane ani nie są Twoją własnością, ryzykujesz wyrokiem skazującym. Zachęcamy konsumentów do korzystania z legalnych usług, które są bezpieczne w użyciu, i zapewnia odpowiednie wynagrodzenie twórcom treści. 


Steven Underwood zostanie skazany 19 grudnia 2019 r przed sądem koronnym w Truro.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...