reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange eksperymentuje z 5G w paśmie 26 GHz

dodano: 2019-10-08 11:49 | aktualizacja: 2019-10-08 21:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Orange France/satkurier.pl

T-mobile-5G-znaczek-2018-360px.jpg Orange France chce rozpocząć testy technologii 5G w Châtillon i Rennes po uzyskaniu zgody ARCEP na przydzielenie częstotliwości na eksperymenty w paśmie 26 GHz. W przypadku Orange jest to okazja do oceny, w otwarty, innowacyjny sposób, wydajności nowych pasm częstotliwości, a także warunków technicznych i środowiskowych. Jest to zatem szansa na ocenę korzyści tej technologii dla innowacyjnych zastosowań w bardzo zatłoczonych miejscach (dworce kolejowe, lotniska, stadiony, koncerty, itp.) i na wyciągnięcie wniosków na temat przyszłego rozwoju 5G.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsza faza eksperymentów rozpocznie się przed końcem 2019 roku. Wydzielono różne kroki: wdrożenie sieci testowej; pomiary wydajności (prędkość, zasięg); partnerzy testujący usługę przy użyciu urządzeń Sony wyposażonych w modem i procesor Qualcomm.

W 2020 roku pasażerowie podróżujący przez dworzec kolejowy w Rennes będą w stanie połączyć się z hotspotami 5G i pobierać treści wideo na smartfony czy tablety w ciągu zaledwie kilku sekund, a następnie oglądać je podczas podróży pociągiem. Dodatkowe usługi „konsumenckie” lub „biznesowe” zostaną przetestowane na późniejszym etapie.

Laboratorium Orange Gardens 5G Lab to miejsce dla innowacji opartych na współpracy, zapewniające Orange i jej partnerom środowisko testowe wewnątrz i na zewnątrz z łącznością 5G. Od grudnia 2018 roku około piętnaście firm może testować innowacyjne produkty i usługi oraz korzysta ze wsparcia ekspertów Orange. Te testy 5G wykorzystują pasmo częstotliwości 3,4-3,8 GHz.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy laboratorium 5G otworzy drzwi dla firm chcących testować sieć 5G w paśmie 26 GHz i ocenić zdolność do dostarczania multimediów w bardzo ruchliwych miejscach, a także w niektóre scenariusze mobilne (strumieniowanie wideo 4K/8K, 360°, rzeczywistość rozszerzona, wirtualna lub mieszana, produkcja wideo 5G, gry online w chmurze, turnieje e-sportowe, itp.).
 

Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. technologii i innowacji w Orange France, powiedziała:

Pasmo częstotliwości 26 GHz pozwoli nam odkrywać nowe usługi oparte na 5G. Naszym celem jest stworzenie eksperymentalnych platform, które będą stymulować współpracę w zakresie tych nowych zastosowań we wszystkich sektorach gospodarki.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...