reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Samsung i MediaTek ogłaszają przełom dla 5G

dodano: 2023-07-11 11:30
autor: Jan Borejko | źródło: MediaTek/Samsung

5G logo technologia 2020 360px.jpg Samsung Electronics i firma produkująca półprzewodniki - MediaTek, pomyślnie zakończyły testy 5G Standalone Uplink (UL) 2CC Carrier Aggregation (CA) z C-Band UL MIMO w celu osiągnięcia najwyższych prędkości łącza wysyłającego, uznając to za przełomowe osiągnięcie w bezprzewodowej telefonii komórkowej. Podejście to wykorzystywało 3 anteny nadawcze (3Tx) w celu poprawy jakości przesyłania, zapoczątkowując erę ulepszonej łączności dla konsumentów na całym świecie. Przypomnijmy, że aktualnie smartfony mogą korzystać tylko z 2 anten nadawczych (2Tx).

satkurier.pl
5G Samsung Mediatek Standalone 5G 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung i MediaTek z przełomem w uplinku 5G

Wymagania dotyczące wydajności uplinku rosną wraz ze wzrostem transmisji na żywo, gier wieloosobowych i wideokonferencji. Szybkość przesyłania określa, jak szybko urządzenie może przesyłać dane do serwerów gier lub przesyłać filmy w wysokiej rozdzielczości do chmury.

Ponieważ coraz więcej konsumentów chce dokumentować i dzielić się swoimi doświadczeniami ze światem w czasie rzeczywistym, ulepszone łącza wysyłające zapewniają możliwość korzystania z sieci w celu lepszego wyznaczania trasy do domu, sprawdzania statystyk graczy online oraz przesyłania filmów i selfie, którymi można się dzielić z innymi. przyjaciół i obserwujących.

Obecne smartfony i urządzenia klienckie (CPE) mogą obsługiwać tylko anteny 2Tx, ta pierwsza w branży demonstracja potwierdziła rozszerzoną mobilność obsługi anten 3Tx. Takie podejście nie tylko poprawia prędkość wysyłania, ale także zwiększa wydajność widma i transmisji danych, a także ogólną wydajność sieci.

Test przeprowadzono w laboratorium Samsunga w Suwon w Korei.

Firma Samsung dostarczyła wiodące w branży rozwiązania sieciowe 5G, w tym radia C-Band Massive MIMO, zwirtualizowaną jednostkę rozproszoną (vDU) i rdzeń. Urządzenie testowe MediaTek z nowym chipsetem CPE opartym na M80 rozpoczęło się od jednego kanału uplinku na 1900 MHz i 3,7 GHz, ale dodało dodatkowy przepływ uplinku za pomocą MIMO na 3,7 GHz.

Podczas testów obie firmy osiągnęły szczytową przepustowość 363 Mb/s, czyli prędkość wysyłania, która jest zbliżona do teoretycznej wartości szczytowej przy użyciu anten 3Tx.

- Cieszymy się, że dzięki firmie MediaTek udało nam się osiągnąć ten przełom w branży, zwiększając efektywność i wydajność urządzeń konsumenckich

— powiedział Dongwoo Lee, Head of Technology Solution Group, Networks Business w Samsung Electronics.

- Szybsze łącza wysyłające dają nowe możliwości i mogą zmienić doświadczenia użytkowników. Ten kamień milowy dodatkowo pokazuje nasze zaangażowanie w ulepszanie sieci naszych klientów przy użyciu najbardziej zaawansowanej dostępnej technologii.

- Zwiększenie wydajności łącza wysyłającego przy użyciu przełomowych technologii trójantenowych i infrastruktury 5G UL zapewni, że doświadczenia 5G nowej generacji będą nadal robić wrażenie na użytkownikach na całym świecie

- powiedział HC Hwang, dyrektor generalny ds. systemów komunikacji bezprzewodowej i partnerstwa w MediaTek.

- Nasza współpraca z firmą Samsung udowodniła, że ​​nasze połączone możliwości techniczne pozwalają pokonać wcześniejsze ograniczenia, poprawić wydajność i wydajność sieci, otwierając nowe możliwości dla usługodawców i konsumentów, aby cieszyć się szybszą i bardziej niezawodną łącznością danych 5G.


Źródło: samsung.com  mediatek.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...