reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB pracuje nad nowym standardem DVB-I

dodano: 2018-03-08 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB/satkurier.pl

DVB-I Na 80. posiedzeniu Modułu Komercyjnego DVB uzgodniono zakres kompetencji dla nowej grupy DVB CM-I, która będzie odpowiedzialna za prace związane z DVB-I. Grupa ma za zadanie dostarczanie handlowych wymagań dla niezależnych usług telewizji liniowej świadczonych za pośrednictwem internetu. Przewodniczącym CM-I jest Thomas Stockhammer (Qualcomm Technologies, Inc.), a jego zastępcą Peter Lanigan (TP Vision).

DVB-I


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liniowa telewizja za pośrednictwem otwartego internetu

W związku z ogólnoświatową tendencją do uzyskiwania dostępu i korzystania z usług telewizyjnych za pośrednictwem otwartego internetu, początkowe zadania CM-I będą związane z opracowaniem odpowiednich handlowych i technicznych wymagań. Standard DVB-I miałby być wykorzystywany dla liniowych kanałów telewizyjnych dostępnych w otwartym środowisku internetowym za pomocą zwykłego sprzętu telewizyjnego i interfejsów użytkownika.

Jest to nowy, ważny element prac DVB, identyfikujący dodatkowe potrzeby dystrybucji liniowych kanałów telewizyjnych nie tylko poprzez dedykowane sieci dostępowe, takie jak DVB-S/C/T czy IPTV, ale także w celu zapewnienia takich doświadczeń w nowoczesnych infrastrukturach opartych na IP bez zauważalnych różnic dla użytkownika końcowego. Celem będzie maksymalizacja podobieństw z istniejącymi specyfikacjami DVB.
 

Dzięki rosnącemu znaczeniu usług hybrydowych, OTT i dystrybucji online, DVB stosuje swoją wiedzę i know-how w tej niezwykle ważnej dziedzinie. DVB-I uzupełni obecne standardy DVB, które stanowią podstawę sposobu, w jaki konsumenci oglądają dziś telewizję

- powiedział Peter MacAvock, przewodniczący DVB.

Oczekuje się, że DVB-I zapewni dostęp do telewizji internetowej dla najwyższej jakości wrażeń telewizyjnych DVB na różnych urządzeniach, od tradycyjnych telewizorów wielkoekranowych do nietradycyjnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety i laptopy. Przewidujemy ujednolicenie doświadczeń w zakresie telewizji internetowej przy użyciu spójnych specyfikacji, a tym samym zapewniamy długoterminową pewność konsumentom i całemu ekosystemowi. Wydaje się, że nadszedł właściwy czas, a DVB jest gotowe - dołącz do nas w naszych wysiłkach

- powiedział Thomas Stockhammer, przewodniczący grupy DVB CM-I.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...