reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zapotrzebowanie na treści lokalne będzie rosło

2017-06-02: Żyjemy w świecie informacji, co sprawia, że wszyscy jesteśmy uczestnikami zmiany w myśleniu i postrzeganiu mediów lokalnych. W dniach 22-24 maja 2017 roku w Sopocie odbyło się VI Forum Telewizji Lokalnych organizowane w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, podczas którego spółki Jupiter-Integration i lokalneTV zaprezentowały projekt multiekranowej, internetowej platformy dystrybucyjnej.

Podsumowanie konferencji EBU Broadthinking

2017-05-08: W dniach 3-4 maja 2017 roku w Genewie odbyła się techniczna konferencja EBU (Europejskiej Unii Nadawców) Broadthinking 2017, w czasie której przedstawiciele nadawców telewizyjnych i producentów systemów technologicznych dzielili się wiedzą i doświadczeniem związanym z rozwojem i wdrażaniem systemów oraz usług dystrybucji sygnału telewizyjnego i treści wideo za pomocą Internetu.

ATSC 3.0 DVB-T/T2 a naziemne systemy informowania o zagrożeniach

2016-10-28: Skutki huraganu Matthew dotknęły ponad 20 milionów Amerykanów. Straty, które spowodował, szacuje się na poziomie miliardów dolarów. Ponad dwa miliony mieszkańców Florydy, Georgii, Karoliny Południowej i Północnej zostało pozbawionych prądu. Niestety, dziesiątki Amerykanów straciło życie. Ale mogło być znacznie gorzej, gdyby nie ofiarna i pełna zaangażowania praca ekip informacyjnych lokalnych mediów telewizyjnych, radiowych i społecznościowych. Dzięki ich przekazom i informacjom udało się skutecznie ostrzec i bezpiecznie ewakuować miliony ludzi.

Kto nie zobaczy, kto nie usłyszy programów nadawanych w MUX 8?

2016-08-03: Z końcem bieżącego roku aktualna oferta 23 bezpłatnych programów nadawanych w ramach NTC (Naziemna Telewizja Cyfrowa), poszerzy się o kolejne sześć lub siedem bezpłatnych programów. W zależności od decyzji TVP, która w MUX 8 nadawać będzie albo dwa programy (jeden w HD i jeden w SD), albo trzy programy (wszystkie w SD). Dla zwolenników NTC to dobra nowina, ale czy wszyscy będą mogli się nią cieszyć? Popatrzmy.

TVP bliżej uruchomienia kanału UHD?

2016-07-11: W dniu 30 czerwca br. TVP ogłosiła przetarg na świadczenie usług w zakresie badań i rozwoju technologii 4, 8 i 16K w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE, pt. „Pilotażowa instalacja rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4,8 i 16K”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Jest to dobry krok TVP przybliżający miłośników UHD do możliwości powszechnego oglądania materiałów audiowizualnych nadawcy publicznego, które zostaną wyprodukowane i wyemitowane w jakości Ultra High Definition.

W pogoni za piłką i za jakością. Czas na HDR

2016-06-24: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji nastrajają do pisania o technicznej stronie telewizji, a szczególnie o jakości obrazu, którą widzimy na ekranach naszych telewizorów. To, że mecze Euro 2016 są produkowane i nadawane w technologii HD jest dla wszystkich rzeczą oczywistą. To, że kilka meczów będzie wyprodukowanych i nadanych w technologii 4K  jest ważnym akcentem i kierunkowskazem pokazującym w którą stronę będzie zmierzał rynek technologii telewizyjnych.

SD? HD? UHD? Ilość czy jakość w NTC?

2016-06-13: Naziemna telewizja cyfrowa – jakość czy ilość? Czy może i jakość i ilość? Ile kanałów SD? Ile kanałów HD? Ile i czy w ogóle kanały UHD? Jedni pytają dlaczego w NTC mają być kanały UHD? Inni dlaczego HD? A inni uważają, że wystarczą tylko kanały SD (patrz konsultacje dot. oferty programowej na MUX 8) – ważne byle byłoby ich dużo dostępnych. Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i opinii na omawiany temat wyłaniających się z dyskusji są różne.

UHD a naziemna telewizja cyfrowa. 4K w zasięgu ręki?

2016-05-31: Różne są oceny nadawców telewizyjnych dotyczące zasadności inwestycji w technologię 4K. Natomiast dla wielu widzów staje się ona współczesnym synonimem jakości obrazu, który powinien być dostarczany do ich nowoczesnego odbiornika telewizyjnego Ultra HD.
progress gif
reklama
reklama
reklama
reklama