reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji Radiofonii i Telewizji

dodano: 2014-06-25 11:17 | aktualizacja: 2014-06-25 11:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT

KKRRiT 2014 Radio kognitywne, telewizja hybrydowa, systemy radiokomunikacyjne w inteligentnym transporcie oraz sieci radiowe dla Internetu przyszłości były tematami czternastej Krajowej Konferencji Radiokomunikacji Radiofonii i Telewizji, która odbyła się w dniach 11-13 czerwca 2014 roku na Politechnice Warszawskiej. Patronem wydarzenia była Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konferencję otworzyli profesor Józef Modelski, przewodniczący Komitetu Programowego konferencji oraz Witold Graboś, zastępca przewodniczącego KRRiT, który wystąpił również w panelu dyskusyjnym pod hasłem „Dostęp szerokopasmowy i technologie rozsiewcze”.Krystyna Rosłan-Kuhn, ekspert KRRiT, wygłosiła  referat „Digital Audio Broadcasting – stara czy nowa technologia”, poświęcony procesowi konwersji analogowo-cyfrowej emisji radiowej. Scharakteryzowano w nim standardy radiofonii cyfrowej,  zaprezentowano streaming ineternetowy, który jest ważnym uzupełnieniem radiofonii naziemnej. Przedstawione zostały też zalety radia hybrydowego, czyli nadawania naziemnego ze wsparciem internetu. Nie zabrakło również proekologocznego aspektu cyfryzacji oraz korzyści ekonomicznych przejścia z emisji analogowej na cyfrową.

Krajowe konferencje radiokomunikacji, radiofonii i telewizji to spotkania organizowane przez uczelnie techniczne Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy oraz Wrocławia. Celem konferencji jest prezentowanie aktualnych osiągnięć naukowych i technicznych, tendencji rozwojowych w radiokomunikacji, radiofonii, telewizji, w technikach multimedialnych, przedstawianie procesów wdrażania najnowszych rozwiązań technicznych w kraju i na świecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...
reklama