reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Połowa kablówek usunęła rosyjskie kanały

dodano: 2014-03-19 17:40 | aktualizacja: 2014-03-19 17:52
autor: Rafał Olchowik | źródło: telekritika.ua

Ukraina Ukraińscy operatorzy niechętnie wycofują kanały rosyjskie. Na terytorium Donbasu tylko jeden usługodawca dostosował się do zaleceń Narodowej Rady ds. telewizji i radia, a w Ługańsku - żaden. Według danych z 17 marca, na Ukrainie 384 operatorów wyłączyło rosyjskie kanały Rossija 24, Pierwyj, RTR Planeta i NTV-Mir. To lekko ponad 50% wszystkich dostawców w kraju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z kolei na Krymie i w Sewastopolu żaden operator nie przerwał retransmisji wymienionych kanałów, co zresztą nie jest żadnym zaskoczeniem.

Przypomnijmy, że Narodowa Rada ds. telewizji i radia nakazała wszystkim operatorom natychmiastowe przerwanie dystrybucji rosyjskich kanałów do dnia 11 marca, do godziny 19:00 czasu w Kijowie (więcej tutaj). Formalna decyzja w tej sprawie nie zapadła do końca, ponieważ regulator nie mógł zorganizować spotkania z powodu braku kworum.

Stowarzyszenie właścicieli praw autorskich i dostawców treści, które reprezentuje deputowana Ołena Bondarenko i stowarzyszenie operatorów kablowych Donbastelemereża wystąpiły przeciwko przerwaniu retransmisji rosyjskich kanałów na Ukrainie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...