reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Połowa kablówek usunęła rosyjskie kanały

dodano: 2014-03-19 17:40 | aktualizacja: 2014-03-19 17:52
autor: Rafał Olchowik | źródło: telekritika.ua

Ukraina Ukraińscy operatorzy niechętnie wycofują kanały rosyjskie. Na terytorium Donbasu tylko jeden usługodawca dostosował się do zaleceń Narodowej Rady ds. telewizji i radia, a w Ługańsku - żaden. Według danych z 17 marca, na Ukrainie 384 operatorów wyłączyło rosyjskie kanały Rossija 24, Pierwyj, RTR Planeta i NTV-Mir. To lekko ponad 50% wszystkich dostawców w kraju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z kolei na Krymie i w Sewastopolu żaden operator nie przerwał retransmisji wymienionych kanałów, co zresztą nie jest żadnym zaskoczeniem.

Przypomnijmy, że Narodowa Rada ds. telewizji i radia nakazała wszystkim operatorom natychmiastowe przerwanie dystrybucji rosyjskich kanałów do dnia 11 marca, do godziny 19:00 czasu w Kijowie (więcej tutaj). Formalna decyzja w tej sprawie nie zapadła do końca, ponieważ regulator nie mógł zorganizować spotkania z powodu braku kworum.

Stowarzyszenie właścicieli praw autorskich i dostawców treści, które reprezentuje deputowana Ołena Bondarenko i stowarzyszenie operatorów kablowych Donbastelemereża wystąpiły przeciwko przerwaniu retransmisji rosyjskich kanałów na Ukrainie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...