4.05 Piąty mecz Tauron - Atom zdecyduje

dodano: 2013-04-30 11:50 | aktualizacja: 2013-04-30 14:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD Siatkarki Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza prowadziły w tie breaku 8:3 i ponownie były krok od wywalczenia pierwszego w historii mistrzostwa Polski. Podobnie jak w niedzielę, nie wykorzystały jednak szansy i o tym, która drużyna zakończy zwycięsko finałową rywalizację zdecyduje piąte starcie.

Po trzech setach poniedziałkowej potyczki Atom Trefl Sopot wygrywał 2:1. W kolejnej partii gospodynie prowadziły 24:20 i pewnie myślami były już przy decydującym starciu w Dąbrowie Górniczej. Kolejny raz w rywalizacji tych drużyn okazało się jednak, że nawet największą różnicę można zniwelować. Przyjezdne zwyciężyły 26:24 i to one uskrzydlone przystępowały do tie breaka.

W ostatnim secie zespół prowadzony przez Waldemara Kawkę szybko uzyskał kilka punktów przewagi, a przy zmianie stron wynik brzmiał 8:3. Kto myślał, że emocje w tym meczu już się skończyły, był w błędzie. Przyjezdne jak zahipnotyzowane obserwowały jak przeciwniczki odrabiają punkt po punkcie i po kilku minutach to Atom wygrywał 12:10. Tym razem siatkarki Adama Grabowskiego nie popełniły błędów z końcówki poprzedniej odsłony i triumfowały 15:13. Dąbrowianki nie mogły uwierzyć, że drugi raz zaprzepaściły szansę na zapewnienie sobie historycznego tytułu. Sopocianki wygrały drugie starcie "o życie" i wciąż mogą powtórzyć sukces sprzed roku.

Decydujący o mistrzostwie Polski mecz w sobotę w Dąbrowie Górniczej.