Koszykówka kobiet: Wisła Can-Pack - CCC

dodano: 2013-04-22 13:52 | aktualizacja: 2013-04-22 15:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: SPORT.TVP.PL

pilka_koszykowka Koszykarki CCC Polkowice mogą w poniedziałek, 22 kwietnia 2013 roku wywalczyć pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski. Zawodniczki Jacka Winnickiego prowadzą w finałowej rywalizacji z Wisłą Can-Pack 3:0. Zespół z Krakowa zapowiada jednak twardą walkę w spotkaniu numer cztery. Transmisja meczu w TVP Sport i SPORT.TVP.PL od 17.40!

Po dwóch wygranych polkowiczanek na własnym parkiecie, w niedzielę finałowa rywalizacja przeniosła się do Krakowa. Koszykarki Wisły Can-Pack nie wykorzystały tego atutu, przegrywając 69:82. Obrończynie tytułu okazały się słabsze w każdej z kwart.

Rozgoryczenia po meczu nie krył trener Wisły, Artur Golański. – Moje zawodniczki w ogóle nie pokazały walki. Nie pokazały tego, co zawodniczki z Polkowic, czyli determinacji – przyznał szkoleniowiec. – Dziewczyny powinny sobie grubo przemyśleć ten występ i w poniedziałek pokazać, że mają honor oraz chęci, żeby walczyć o to mistrzostwo – dodał.

Zawodniczki Wisły przyczyn porażki we własnej hali upatrywały w wysoko przegranej 25:42 statystyce zbiórek. – Duży wpływ na naszą porażkę miały przegrane bardzo wysoko tablice. Mam nadzieję, że jutro wyjdziemy z wyciągniętymi wnioskami i wygramy – zadeklarowała Katarzyna Krężel.

Spokojnie do czwartego meczu finałowego stara się podchodzić szkoleniowiec CCC, Jacek Winnicki. – Mamy 3:0, potrzebujemy jeszcze jednego meczu. Nie dziesięciu minut, nie pięciu, ale w jeszcze jednym spotkaniu musimy udowodnić to, że jesteśmy lepsi od Wisły Can-Pack i to jest dla nas najważniejsze – analizował.

poniedziałek, 21 kwietnia
17:45 Koszykówka kobiet - FGE: play - off - Finał (4): Wisła Can - Pack Kraków - CCC Polkowice