reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

100 tys. abonentów usługi TV Mobilna?

dodano: 2013-03-13 14:21 | aktualizacja: 2013-03-14 11:05
autor: Janusz Sulisz / Anita Dąbek | źródło: rpkom.pl / Cyfrowy Polsat

TV Mobilna NEW Według nieoficjalnych informacji rpkom.pl, liczba abonentów usługi TV Mobilna Cyfrowego Polsatu przekroczyła już 100 tys.Jesteśmy bardzo zadowoleni z operacyjnych wyników telewizji mobilnej i zapewne pod koniec trzeciego kwartału będziemy podejmować decyzję, czy będziemy rozbudowywać multipleks do zasięgu ogólnopolskiego – powiedział podczas konferencji prasowej Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Liczba ta zapewne szybko wzrośnie po uwzględnieniu sprzedaży T-HD 1000 do Biedronki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według informacji rpkom.pl, rozszerzenie zasięgu multipleksu Cyfrowego Polsatu na cały kraj to koszt około 30-50 mln zł w skali roku. Platformie może opłacać się taka inwestycja, gdy liczba użytkowników usługi urośnie do około 200 tys. Jak wynika z rozmów rpkom.pl z przedstawicielami Cyfrowego Polsatu, wszystkie mobilne usługi przyniosły w 2012 roku platformie ponad 5 proc. przychodów, czyli ponad 140 mln zł.

Według redakcji satkurier.pl, usługa TV Mobilna mogłaby uzyskać znacznie większy sukces, jeśli nosiłaby inną nazwę, np. Polsat Naziemny. Jednak za duży sukces można uznać, że już w pierwszych dniach po wprowadzeniu do sieci sklepów Biedronka dekoderów T-HD 1000 do odbioru TV Mobilnej i innych kanałów DVB-T sprzedano wszystkie egzemplarze. Według naszych nieoficjalnych informacji, Cyfrowy Polsat wprowadził do Biedronki 200.000 sztuk tych urządzeń. Przy okazji wzrosła sprzedaż tych dekoderów oraz bliźniaczych dekoderów T-HD 200 (bez ipla) w innych kanałach dystrybucji, w tym APS Cyfrowego Polsatu i niezależnych sklepach RTV-SAT.

Tak gwałtowny wzrost sprzedaży dekoderów Cyfrowego Polsatu dla DVB-T, w tym TV Mobilnej, przez sieć Biedronki spowodował duże zainteresowanie klientów tymi dekoderami. Jest bardzo prawdopodobne, że Cyfrowy Polsat sprzeda kolejną podobną ilościowo partię T-HD 1000 do Biedronki. Przyśpieszy to cyfryzację kraju i, co ciekawe, stanie się to przez zupełnie nowy segment sprzedaży. Ciekawe, czy prawdą są nieoficjalne informacje, że Cyfrowy Polsat w miejscach, gdzie wyłączany jest analog ma aż 75 proc. sprzedaż własnych dekoderów (pozostałe to odbiorniki DVB-T takich marek jak Opticum, Manta, Wiwa i innych).

Przypomnijmy, że usługa wystartowała w czerwcu 2012 roku, w technologii DVB-T. Obejmuje płatny Pakiet Ekstra składający się z 20 kanałów kodowanych – 8 telewizyjnych i 12 radiowych. W jego ofercie znajdują się stacje z czterech kategorii tematycznych: sportowe Polsat Sport i Polsat Sport Extra, filmowe Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, informacyjna Polsat News i dziecięca Nickelodeon oraz rozgłośnie: Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, RMF FM, RMF MAXXX, Radio TOK FM, Radio ROXY FM, Radio Złote Przeboje, Eska Rock, Radio PiN, Radio Bajka, Moje Polskie Radio.

Pakiet Ekstra jest dostępny także dla posiadaczy „domowego” dekodera Cyfrowego Polsatu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej T-HD 1000. Dekodery do odbioru sygnału naziemnego umożliwiają dodatkowo dostęp do ogólnodostępnych stacji nadawanych w ramach trzech multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, w tym m.in. Polsatu, TVN-u, Polsatu Sport News, TV4, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVN 7. Dekoder T-HD 1000 został wyposażony dodatkowo w aplikację ipla, a od marca 2013 roku klienci mogą również korzystać na nich z usługi pay-per-view (PPV) Cyfrowego Polsatu.

Odbiór prawdziwej telewizji w czasie rzeczywistym, w ramach usługi TV Mobilna, jest możliwy na urządzeniach przenośnych - za pośrednictwem mobilnego dekodera M-T 5000, łączącego się siecią Wi-Fi z urządzeniem końcowym, np. smartfonem, tabletem lub laptopem. Jako że usługa jest realizowana w technologii DVB-T, do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z Internetem, co oznacza, że usługa nie generuje transferu danych i w związku z tym opłat z tego tytułu.

Pakiet Ekstra z dekoderem do naziemnej telewizji cyfrowej jest dostępny w dwóch modelach: abonamentowym i przedpłaconym. Obecnie w modelu abonamentowym nowi klienci mogą nabyć Pakiet Ekstra w ramach promocji od 9,90 zł miesięcznie. Dekodery – domowy T-HD 1000 za 1 zł i mobilny M-T 5000 za 99 zł, które zapewniają także dostęp do bezpłatnych kanałów DVB-T, klient otrzymuje na własność. Dodatkowo, w zależności od czasu obowiązywania umowy, klient otrzymuje do 6 miesięcy Pakietu Ekstra w prezencie. Obecnie, w ofercie przedpłaconej klient uiszcza jednorazową opłatę za dekoder: 329 zł za mobilny M-T 5000 i 119 zł za domowy T-HD 1000. W obu przypadkach klient otrzymuje na 6 miesięcy bezpłatny dostęp do Pakietu Ekstra, a dodatkowo za pośrednictwem zakupionego urządzenia odbiera ogólnodostępne kanały naziemnej telewizji cyfrowej. Po okresie promocyjnym klient może w dalszym ciągu korzystać z Pakietu Ekstra, płacąc za niego zgodnie z cennikiem 19,90 zł miesięcznie, skorzystać z bieżących promocji na zakup oferty płatnej bądź oglądać wyłącznie ogólnodostępne kanały naziemnej telewizji cyfrowej. Dekodery DVB-T są sprzedawane również w ramach współpracy z partnerami zewnętrznymi, którzy są pozyskiwani wśród największych sieci handlowych takich jak Electro World, MixElectronics, Carrefour czy Auchan. Oferta u partnerów może różnić się od tej dostępnej w punktach sprzedaży Cyfrowego Polsatu (ustalane są jedynie ceny sugerowane).

Usługi świadczone w technologii DVB-T Usługi TV Mobilna są świadczone w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach z zakresu 470-790 MHz (przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju) posiadanych przez spółkę zależną Cyfrowego Polsatu INFO-TV-FM. Do emisji programów wykorzystywana jest infrastruktura spółki INFO-TV-OPERATOR Sp. z o.o., składająca się z sieci nadajników radiowych w 31 największych miastach w Polsce. Zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV Mobilna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...