Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównymi tematami poruszanymi podczas Konferencji były najważniejsze dla całej branży komunikacji elektronicznej zagadnienia, których dynamika i wpływ na środowisko obserwowany jest od pewnego czasu, zarówno w kraju jak i w Europie W trakcie konferencji odbyły się liczne wystąpienia i dyskusje panelowe, poruszające zagadnienia takie jak:
neutralność sieci i kwestia praw autorskich w kontekście globalnej dystrybucji treści, kształtowanie rozwoju telewizji kablowej przez nowe technologie oraz następstwa i rachunek ekonomiczny procesu wyłączenia telewizji analogowej. Omówione zostały także zagadnienia związane z działaniami marketingowymi prowadzonymi w cyfrowej technologii i rzeczywistości oraz budowaniem i wdrażaniem strategii programowej na polskim rynku telewizyjnym. Zaproszenie organizatorów przyjął również Profesor
Janusz Czapiński, który w swoim wystąpieniu w trakcie Konferencji omówił wyniki badania Diagnoza społeczna w odniesieniu do polskiego społeczeństwa i sposobu wykorzystywania Internetu w codziennym życiu.
Konferencji tradycyjnie już towarzyszyła wystawa, podczas której prezentowane były oferty dostawców i producentów treści audiowizualnych, producentów i dostawców sprzętu, infrastruktury oraz rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych. Jednym z wydarzeń towarzyszących Konferencji było spotkanie operatorów zrzeszonych w PIKE z przedstawicielami
The Society of Cable Telecommunications Engineers, podczas którego zawarte zostało porozumienie o współpracy dotyczące organizowanych przez obie organizacje konferencji.
Konferencja była także okazją do nagrodzenia przedstawicieli środowiska oraz jego partnerów. Jesienne spotkanie to kulminacyjny moment obchodów dwudziestolecia rocznicy działalności samorządu operatorów telewizji kablowej w Polsce. Z tej okazji podczas okolicznościowego spotkania konsultacyjnego wszyscy obecni członkowie PIKE uhonorowani zostali pamiątkowym medalem wybitym specjalnie z okazji jubileuszu. Medale otrzymali także przedstawiciele organizacji i firm współpracujących z Izbą.
Drugiego dnia Konferencji, podczas
Gali Złota PIKE, wręczono statuetkę
Złotej PIKE - prestiżowej nagrody branżowej. W kategorii Operator Złota PIKE przyznana została firmie
PROMAX, zaś w kategorii Osoba/Instytucja uhonorowany został
Manuel Kohnstamm z Cable Europe. Podczas Gali wręczono także nagrody
„Tytanowe Oko”: w kategorii
„Wydarzenie roku” statuetkę otrzymała
TVP za realizację EURO 2012, w kategorii
„Kampania promocyjna” zwyciężył kanał
AXN za realizację projektu
„Jestem Aniołkiem, ale nie jestem Święta”, w kategorii
„Współpraca z operatorami” zwyciężyła stacja
CANAL + Cyfrowy, zaś w kategorii
„Audycja sportowa” zwyciężyła stacja
Kino Polska TV. W tym roku po raz pierwszy przyznana została nagroda
Honorowego Tytanowego Oka - według Jury najwyższą ocenę za najpełniejszy sposób realizacji idei współpracy operatorów kablowych i nadawców programów telewizyjnych, jak również celów Festiwalu otrzymał
CANAL+ Cyfrowy. Galę Złota PIKE swoim występem uświetniła piosenkarka
Oceana.
Ogółem zarejestrowano
ponad 500 uczestników, w tym przedstawicieli operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i usług telekomunikacyjnych. Honorowego Patronatu Konferencji udzielili:
Urząd Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Krajowa rada radiofonii i Telewizji. W panelach dyskusyjnych wzięli udział reprezentanci kluczowych uczestników rynku mediów elektronicznych, reprezentujących czołowych nadawców telewizyjnych, prezesi firm - operatorów platform satelitarnych i kablowych oraz wybitni specjaliści z zakresu marketingu, reklamy i prawa medialnego. Gośćmi specjalnymi Konferencji byli: Manuel Kohnstamm –Cable Europe, Ferenc Kery – Hungarian Cable Communications Association, Kersten Engelke – ANGA, Juozas Jurelionis – Lithuanian Cable Television Association, Dennis Hodges – Sand Cherry Associates, oraz Tomas Cyvas – The Radio and Television Commission of Lithuania.
W Konferencji udział wzięli również przedstawiciele KRRiT, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Przebieg Konferencji można było śledzić na żywo dzięki telewizji konferencyjnej dostępnej na terenie Hotelu Warszawianka.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.