Jastrzębski-Skra o Puchar Polski w Polsacie Sport

dodano: 2012-01-22 11:34 | aktualizacja: 2012-01-22 11:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

liga_swiatowa_pl_rosja_sk.jpg 22 stycznia 2012 roku o godzinie 14.15 w 55. finale Pucharu Polski zagrają Jastrzębski Węgiel, który w półfinale pokonał Zaksę Kędzierzyn-Koźle oraz obrońca trofeum wywalczonego przed rokiem - bełchatowska Skra po zwycięstwie nad drużyną gospodarzy z Rzeszowa .Transmisja  na żywo w Polsacie Sport, Polsacie Sport HD i Polsacie Sport News od godz. 14.15 (studio). Finał zacznie się o godz. 14.30.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zostali pierwszym finalistą rozgrywanego w Rzeszowie finałowego turnieju Pucharu Polski. W półfinale pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany Michał Łasko, atakujący z Jastrzębia.

W Zaksie nie zagrał Guillaume Samica. Francuski przyjmujący podczas rozgrzewki przed piątkowym treningiem skręcił nogę w kostce i oglądał półfinałowy mecz z Jastrzębskim Węglem z trybuny.

W piątek podjęto decyzję, że walka o Puchar Polski odbywać się będzie nie jak planowano na biało-czerwonym boisku, ale na tradycyjnym. Uznano, iż nowa wykładzina jest zbyt niebezpieczna dla zawodników.