reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

History upamiętni 10. rocznicę wydarzeń 11 września

dodano: 2011-09-02 10:14 | aktualizacja: 2011-09-02 10:49
autor: Anita Dąbek | źródło: AETN UK

History Włączając się w ogólnoświatowe przygotowania do upamiętnienia dziesiątej rocznicy ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, AETN UK uczci rocznicę pokazując na kanale HISTORY serię przejmujących i wzruszających programów dokumentalnych poświęconych wydarzeniom sprzed dziesięciu lat. W dniach poprzedzających rocznicę, AETN UK, spółka typu joint venture stworzona przez A+E Networks i BSkyB, nada filmy dokumentalne złożone m.in. z archiwalnych nagrań wykonanych zarówno przez amatorów jak i zawodowych reporterów i przedstawiających bezpośrednie relacje z samych ataków i dni po 11 września, a także historie ludzi ocalałych z katastrofy i opowieść o powstawaniu Pomnika 11 Września.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Adam MacDonald, VP of Programming AETN UK, powiedział: Dzięki naszym programom zawierającym wyjątkowe, osobiste opowieści o chwilach tuż przed atakami oraz tym, co nastąpiło później, zachowamy dziedzictwo tamtego tragicznego dnia.

102 minuty, które zmieniły Amerykę
Włączając się w prawdziwie ogólnoświatowe uczczenie dziesiątej rocznicy 11 września HISTORY weźmie udział w globalnej, jednoczesnej emisji uhonorowanego czterema nagrodami Emmy filmu dokumentalnego „102 minuty, które zmieniły Amerykę”. Film zostanie pokazany na kanale HISTORY w ponad 150 krajach, docierając do 300 milionów gospodarstw domowych, oraz na stronie www.history.com 11 września o godzinie 14:46 czasu polskiego / 8:46 wschodniej strefy czasowej USA, czyli dokładnie wtedy, gdy pierwszy samolot uderzył w World Trade Center.

Po 11 września
Po emisji filmu „102 minuty, które zmieniły Amerykę” kanał HISTORY jako jedyny pokaże premierowy dokument zatytułowany „Po 11 września”. Film ten analizuje następstwa tragicznego dnia, w którym terroryści porwali samoloty i roztrzaskali je o dwie wieże nowojorskiego World Trade Center. Jest to kolejny po „102 minut, które zmieniły Amerykę” film producentki Nicole Rittenmeyer.

Dokument zbudowany jest wyłącznie z archiwalnych materiałów audiowizualnych zebranych z ponad 50 źródeł. Są to zarówno zdjęcia nakręcone przez zawodowych reporterów jak i materiały amatorskie. „Po 11 września” to autentyczne i bezkompromisowo szczere spojrzenie na to, co wydarzyło się po tragedii. Jest to kronika życia w odmienionym mieście, odmienionym kraju i odmienionym świecie.

Film „Po 11 września” przygląda się życiu w świecie po 11 września, opowiadając o czymś więcej niż poszukiwanie ocalonych, polowanie na Osamę bin Ladena czy nowe środki bezpieczeństwa wdrożone na lotniskach w celu zapobieżenia atakom terrorystycznym. Uwaga skupiona jest na niuansach i często zapominanych konsekwencjach, takich jak gwałtowny wzrost popytu na broń, wodę w butelkach, maski przeciwgazowe czy gotówkę, to, że Strefa Zero stała się najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem w Stanach Zjednoczonych, zwracanie przez służby porządkowe większej uwagi na ludność rasy arabskiej, zbrodnie nienawiści popełniane na Arabach, fałszywe alarmy w całym kraju czy choroby związane z wypadkami 11 września, na które zapadają nowojorczycy i osoby, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia. Dzień 11 września pociągnął za sobą ogromne zmiany w warstwie politycznej, kulturowej, socjologicznej i psychologicznej, ale jednocześnie nasze obecne życie w dużej mierze pozostaje niezmienione. „Po 11 września” podchodzi do skutków tamtych wydarzeń w sposób, w jaki nikt dotąd tego nie robił.

Film „Po 11 września” został wyprodukowany dla HISTORY przez New Animal Productions. Producentem wykonawczym jest Nicole Rittenmeyer a wydawcą Seth Skundrick. Producent wykonawczy dla HISTORY to Susan Werbe.

Harmonogram emisji AETN UK na kanale HISTORY:
  • Pamięć o 11 września – niedziela 11 września, 14:30
  • 102 minuty, które zmieniły Amerykę – niedziela 11 września, 14:46
  • Po 11 września – niedziela 11 września, 20:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...