13.06 3. etap Brig-Gils - Grindelwald

dodano: 2011-06-13 10:24 | aktualizacja: 2011-06-13 10:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD Kolumbijczyk Mauricio Soler z grupy Movister został liderem po tym jak wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii. Górska trasa długości 149 km prowadziła z Airolo do Crans-Montany. Soler o 12 s wyprzedził Włocha Damiana Cunego oraz ubiegłorocznego zwycięzcę Luksemburczyka Francka Schlecka, którzy uchodzą za jednych z głównych faworytów imprezy; w klasyfikacji generalnej zajmują obecnie, odpowiednio, drugie i piąte miejsce.

Kolumbijczyk, który na ostatnim kilometrze odskoczył od czołowej grupy i samotnie minął linię mety, dał znać o sobie już w 2007 roku. Wygrał wtedy jeden z etapów i klasyfikację na najlepszego „górala” Tour de France, ale później długo zmagał się z rozmaitymi kontuzjami. Dobrze spisał się w niedzielę Bartosz Huzarski. Kolarz grupy Netapp dojechał do mety jako 23., ze stratą 1.47 do zwycięzcy i w klasyfikacji generalnej jest 23.

Wyścig zakończy się w niedzielę, 19 czerwca jazdą indywidualną na czas w Schaffhausen.

W poniedziałek, 13 czerwca trzeci etap Brig-Glis - Grindelwald (107,6 km - dwie premie górskie 1. kategorii i HC - najwyższa): transmisja na żywo od godz. 16.00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport HD i Polsacie Sport News