reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Horyzonty” w BBC Knowledge od 13.06

dodano: 2011-05-30 13:53 | aktualizacja: 2011-05-30 14:12
autor: Anita Dąbek | źródło: BBC Knowledge

BBC Knowledge BBC Knowledge prezentuje zachęcającą do myślenia serię nagrodzonych programów naukowych BBC, pt. „Horyzonty”. Każdy z odcinków pasma „Wielkie niewiadome” będzie zgłębiał inny naukowy problem oraz jego wpływ na przyszłość. Emisja premierowego odcinka odbędzie się w poniedziałek, 13 czerwca o 21:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy wiesz, że:
  • David Attenborough jest gospodarzem programu Horyzonty: Ilu ludzi pomieści Ziemia? W tym roku uznany przyrodnik i prezenter świętował 85. urodziny. W czasie jego życia populacja ludzi zdążyła się podwoić!
  • Szanse na odnalezienie życia na innej planecie zwiększyły się z jednej na tysiąc do jednej na sto, po odkryciu układu planetarnego Gilese. Z kolei 51 Pegasi b była pierwszą planetą odkrytą poza naszym systemem słonecznym. Odnaleziono ją w 1995 roku, ale jest zbyt duża i położona zbyt blisko swojej gwiazdy, by istniało na niej życie. Więcej na ten temat dowiecie się w programie Horyzonty: Samotni w kosmosie?
  • W programie Horyzonty: Pigułka na wszystko poznamy historie znanych leków, które miały leczyć zupełnie inne schorzenia. Ritalin, stworzony by leczyć depresję u dorosłych, służy dziś do leczenia ADHD u dzieci. Viagra - lek, który odniósł największy sukces w historii, pierwotnie miała służyć leczeniu chorób serca.
  • Naukowcy z NASA odkryli, że odległe gromady galaktyk zdają się podążać w stronę jednego punktu, znajdującego się poza granicami widocznego dla nas świata. Ruchu tego nie można wyjaśnić znanym nam rozmieszczeniem materii we wszechświecie. Więcej dowiecie się w programie Horyzonty: Co naprawdę wiemy o wszechświecie?
  • W programie Horyzonty: Naprawcie mnie poznamy troje nieuleczalnie chorych, młodych ludzi, dla których pomocną być może okaże się terapia komórkami macierzystymi. Znajdują się one w większości organizmów wielokomórkowych. Charakteryzuje je umiejętność samoodnawiania poprzez podział i różnicowanie się na inne typy wyspecjalizowanych komórek.

Premiera pierwszego odcinka w poniedziałek, 13. czerwca o 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...