15.10 Redbull X-Fighters - światowy finał w Rzymie

dodano: 2010-10-14 16:27 | aktualizacja: 2010-10-14 16:47
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport Extra Logo W stolicy Włoch rozegrany został światowy finał zawodów Red Bull X-Fighters 2010. Premierowa relacja z tych największych na świecie  zawodów FMX-Freestyle Motocross - w piątek o godz. 20:20 w Polsacie Sport Extra. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy przenieśli imprezę z planowanego wcześniej Stadio dei Marmi na znacznie większy obiekt - Stadio Flaminio, położony w centrum Rzymu.

W każdych zawodach Red Bull X-Fighters 2010 występowało po 12 motocyklistów. W Rzymie nie mogli wystartować Levi Sherwood i Robbie Maddison, których wyeliminowały kontuzje.

W stolicy Włoch najlepszy okazał się Dani Torres (Hiszpania). Prowadzący od początku w klasyfikacji generalnej Andre Villa nie obronił swej pozycji i ostatecznie tegoroczny cykl wygrał ubiegłoroczny triumfator - Amerykanin Nate Adams.

Teoretycznie mogliby im zagrozić jeszcze zwycięzcy dwóch ostatnich zawodów - Nowozelandczyk , który w pięknym stylu wygrał w Londynie, i najlepszy w Madrycie Australijczyk. Obu z występu w Rzymie wyeliminowały jednak kontuzje.

Jak do tego doszło - będzie można przekonać się w naszej relacji, gdzie będziemy świadkami fantastycznych podniebnych akrobacji zaprzeczających regułom fizyki.