reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

P4, Polkomtel, PTC i Centertel operatorem mobilnej TV?

dodano: 2008-12-10 13:52 | aktualizacja: 2008-12-10 15:46
autor: Anita Dąbek | źródło: UOKiK

dvb-H-handheld_logo_sk.jpg Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, zgodziła się na utworzenie nowego przedsiębiorcy przez P4, Polkomtel, PTC i Centertel, który weźmie udział w przetargu ogłoszonym przez Prezesa UKE na operatora telewizji mobilnej w standardzie DVB-H.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sierpniu br. czterech największych operatorów komórkowych zgłosiło do Urzędu zamiar koncentracji polegającej na utworzeniu nowego przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność na hurtowym rynku świadczenia audiowizualnych usług multimedialnych (telewizji mobilnej). Spółki P4, Polkomtel, PTC i Centertel łącznie posiadają prawie 100 proc. udziałów w krajowym rynku świadczenia usług w ruchomych, publicznych sieciach telefonicznych – udział pozostałych przedsiębiorców jest marginalny.

W wyniku transakcji wnioskodawcy (P4, Polkomtel, PTC i Centertel) będą posiadać po 25 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników nowo utworzonego przedsiębiorcy – jego nazwa i adres nie zostały jeszcze ustalone. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia działalności w tym zakresie jest wygranie przetargu ogłoszonego przez Prezesa UKE na rezerwację częstotliwości umożliwiających świadczenie usługi.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...