reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Aplikacja Shares wchodzi do Polski

dodano: 2022-10-09 13:13 | aktualizacja: 2022-10-09 19:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: Shares App Ltd

Shares Venus Williams i Serena Williams zostały udziałowczyniami oraz ambasadorkami Shares, startupu inwestycyjnego z platformą społecznościową. Siostry wspierają misję platformy polegającą na uspołecznieniu inwestycji i edukacji finansowej - w szczególności wśród kobiet. Startup, który w Wielkiej Brytanii zgromadził ponad 150 000 użytkowników, wchodzi do Polski w IV kwartale 2022 roku.

Shares


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Shares, jak czytamy w komunikacie - pierwsza w Europie aplikacja do inwestowania z wbudowaną platformą społecznościową, ogłosiła, że międzynarodowe mistrzynie tenisa, Venus Williams i Serena Williams, zostały pierwszymi ambasadorkami Shares, stając się jednocześnie udziałowczyniami spółki.

Serena Williams od lat jest aktywną inwestorką. Jej fundusz Serena Ventures od 2014 roku pomaga startupom na wczesnych etapach ich rozwoju, skupiając się m.in. na firmach założonych przez kobiety i osoby pochodzące z grup mniejszościowych oraz szeroko pojętej edukacji. Nowa inwestycja sióstr Williams - aplikacja Shares, jeszcze w tym roku wejdzie do Polski. Jak czytamy w komunikacie, nasz rynek jest strategicznym obszarem rozwoju startupu, gdzie posiada już hub marketingowy na ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej, centrum rozwoju produktu i zespół wsparcia klienta.

- Wyznawane wartości i jasna wizji spółki zadecydowały o rozpoczęciu współpracy sióstr Williams i Shares. Wspólnie chcą sprawić, aby inwestowanie było dostępne dla każdego - niezależnie od wysokości posiadanych środków. Platforma otwiera się dla zróżnicowanych odbiorców, w tym kobiet, które do tej pory często nie miały wiedzy i dostępu do inwestowania - czytamy w komunikacie.

- Kiedy po raz pierwszy usłyszałam misję Shares, byłam zachwycona. Rzadko zdarza się znaleźć firmy, które z taką pasją skupiają się na edukacji i przełamują bariery wejścia do świata finansów. Pokolenie Z ma ciekawy sposób patrzenia na świat, a dzięki mediom społecznościowym jest znacznie bardziej otwarte na edukację i dzielenie się tymi informacjami ze swoim środowiskiem. Uważam, że wszyscy, a zwłaszcza kobiety, powinny mieć narzędzia i dostęp do informacji ułatwiających przejęcie pełnej kontroli nad finansami osobistymi. Shares to platforma, która zachęca do rozmów o inwestycjach, których wszyscy powinniśmy być częścią

- mówi Serena Williams.

- Shares to kreatywna i nowoczesna platforma, która rozwiązuje realny problem zarządzania finansami osobistymi, dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w rozwój tego startupu. Choć nasz zakres zainteresowań biznesowych jest szeroki, to połączyły nas wspólna pasja i wizja Shares, którą wspieramy i dzielimy

- dodaje Venus Williams.

- Cieszę się, że mogę powitać Venus i Serenę w Shares. Naszym głównym celem jest stworzenie społeczności zapewniającej dostęp do finansów, z najlepszym produktem do inwestycji. Wyjątkowa i inspirująca historia Venus i Sereny, a także nasze wspólne wartości sprawiły, że z otwartymi rękoma przywitaliśmy je w gronie naszych udziałowców oraz jako pierwsze ambasadorki marki. Jesteśmy przekonani, że ich energia będzie nas napędzać do działania i inspirować do rozwoju Shares, jako lidera branży

- dodaje Benjamin Chemla, współzałożyciel i dyrektor generalny Shares.


Startup kilka miesięcy temu zamknął finansowanie rundy B na kwotę 40 mln USD z funduszu Petera Thiela, Valar Ventures. Spółka zbudowała swoją popularność wśród młodych użytkowników w Wielkiej Brytanii i stała się drugą najczęściej pobieraną aplikacją w kategorii „Finanse” w App Store i szóstą najczęściej pobieraną aplikacją w Wielkiej Brytanii od tego czasu uruchomienie w maju 2022 roku.

- Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty zainwestowanego kapitału - czytamy w komunikacie.

Start aplikacji w Polsce jest planowany na IV kwartał br.
 
Serena Williams i Venus Williams inwestują w Shares, foto: Shares App Ltd
Serena Williams i Venus Williams inwestują w Shares, foto: Shares App Ltd
Venus Williams i Serena Williams inwestują w Shares, foto: Shares App Ltd
Venus Williams i Serena Williams inwestują w Shares, foto: Shares App Ltd


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...