reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konkurs na mobilną TV w Polsce w sierpniu

dodano: 2008-07-24 14:49 | aktualizacja: 2008-07-24 15:29
autor: Anita Dąbek | źródło: pb.pl

dvb-H-handheld_logo_sk.jpg Jeszcze w sierpniu bieżącego roku ma odbyć się konkurs na operatora telewizji mobilnej DVB-H. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wysłał już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) niezbędną dokumentację konkursową, żeby ta przyjęła ją w drodze uchwały. Telewizja mobilna ma być udostępniona w 31 miastach w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do 29 lipca rada może zgłosić uwagi do dokumentacji przesłanej przez UKE - tego dnia KRRiT będzie głosować nad tym dokumentem. Nieco wcześniej UKE i KRRiT ustalili zakres kontroli programowej przyszłego operatora.

Przypomnę, że konkurs na operatora telewizji mobilnej miał odbyć się już w czerwcu, ale opóźniło się to m.in. przez rozmowy prowadzone z sąsiadami Polski oraz ze Szwedami i Duńczykami. Problem polegał na tym, aby wybrane na potrzeby telewizji mobilnej w Polsce częstotliwości nie powodowały interferencji z częstotliwościami wykorzystywanymi poza granicami naszego kraju. UKE nadal czeka na stanowisko Rosji w tej sprawie - możliwe są interferencje na terenie obwodu kaliningradzkiego.

Na potrzeby telewizji mobilnej UKE przeznaczyło 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta będące gospodarzami Euro 2012 otrzymały po dwa kanały.

Swoje zainteresowanie udziałem w konkursie na telewizję mobilną wyraziło czterech operatorów komórkowych: Polkomtel, Centertel, PTC i P4. Oprócz nich wystartować w przetargu chce Polski Operator Telewizyjny (POT) - spółka TVN-u i Polsatu. Nie wyklucza się także udziału Cyfrowego Polsatu.

Start telewizji mobilnej prawdopodobnie nastąpi jeszcze w 2008 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...