reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy drugi transponder TVP?

dodano: 2005-12-20 10:57
autor: Janusz Sulisz, Adrian Gąbka | źródło:

tvp Nie wiadomo na razie, kiedy TVP wydzierżawi kolejne transpondery od operatora satelitarnego SES Astra. Umową przewiduje taką możliwość. W 2006 roku cyfrową emisję z tego satelity rozpoczną TVP Rozrywka, TVP Dokument i jeden dodatkowy kanał tematyczny. Prawdopodobnie, tak jak w przypadku TVP Kultura – emisja będzie niekodowana.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kodowany będzie raczej TVP Sport. Związane jest to z wymogiem terytorialnego ograniczenia niektórych transmisji. Nie wiadomo jeszcze z jakiego systemu Telewizja Polska będzie korzystała w przypadku tego kanału. Na razie analizowane są różne rozwiązania. Teoretycznie najszybciej może nastąpić odkodowanie TVP3. Będzie to łatwiejsze po zakończeniu igrzysk olimpijskich i mundialu w 2006 r.

Po rozpoczęciu emisji kolejnych stacji tematycznych realne jest wydzierżawienie jeszcze jednego transpondera. Nastąpi to szybciej, gdy władze na Woronicza zdecydują się na pilotażową emisję HDTV, oraz usług interaktywnych.

Rozszerzenie oferty satelitarnej przypadnie więc przypuszczalnie na II połowę 2006 roku i kolejne lata. TVP może pozyskać dodatkowy transponder i zmienić dotychczasowy, gdy satelita Astra 1KR trafi bezproblemowo na orbitę, a ma polecieć w 2006 roku rakietą Proton z Bajkonuru. Wtedy też Astra 2C, gdzie obecnie jest dostępna TVP, wróci na pozycję orbitalną 28,2E. Na razie nie jest znana data uruchomienia nowego satelity Astra 1KR na 19,2E.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...