reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wielka Brytania nie jest gotowa na telewizję online

dodano: 2024-02-18 19:54
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

kot pilot telewizja Ponieważ zarówno nadawcy publiczni, jak i komercyjni w Wielkiej Brytanii dążą do porzucenia tradycyjnych usług telewizji naziemnej, chcąc obniżyć koszty dystrybucji i zarabiać na widzach w Internecie, to z najnowszego raportu wynika, że brytyjskie sieci internetowe nie są przygotowane, aby stać się jedyną metodą odbioru telewizji.

broadcast2040plus.org
Broadcast 2040+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport firmy konsultingowej Ernst & Young (EY) przewiduje lukę w wykorzystaniu łączy szerokopasmowych do 2040 roku.

18% domów nadal będzie bez szybkiego połączenia internetowego, jeżeli nie zostaną podjęte działania. Według kampanii Broadcast 2040+, rozpoczętej w 2022 r. przez 5 organizacji mających wspólną obawę, rząd nie podjął zobowiązania gwarantującego dostępność telewizji i radia po 2034 roku.

Nadawcy telewizyjni nie mogą się doczekać, aż porzucą tradycyjną telewizję naziemną DTT (Freeview) i satelitarną DTH (Freesat, Sky). Główne telewizje BBC, ITV, Channel 4 i Channel 5 połączyły siły, aby stworzyć usługę Freely - alternatywną ofertę telewizyjną w streamingu. Operatorzy Sky i Virgin Media uruchomili własne platformy oparte na streamingu.

Przejście na transmisję strumieniową zmniejsza koszty dla nadawców, ponieważ nie muszą ponosić kosztów za obsługę telewizji naziemnej i mogą zrezygnować z umów na dzierżawę transponderów satelitarnych. Streaming umożliwia im pozyskiwanie danych użytkowników i analiz, co można później wykorzystać do zarabiania na usługach lub sprzedaży stronom trzecim.

Jednak raport firmy konsultingowej EY mówi, że Wielka Brytania nie jest gotowa na przyjęcie telewizji wyłącznie online. W dodatku wiele gospodarstw wyraziło obawy, że w kolejnych latach będzie otrzymywać gorszą jakość tradycyjnych usług.

Z raportu wynika, że 5,5 mln domów w Wielkiej Brytanii (18% wszystkich domów) do 2040 roku w dalszym ciągu będzie pozbawiona dostępu do szybkiego łącza szerokopasmowego.

Główną barierą będzie brak podłączenia i koszt usługi. Problem ma dotyczyć osób starszych, niepełnosprawnych i o niskich dochodach. Obecnie 31% wśród starszych użytkowników powyżej 65. roku życia nie korzysta z Internetu.

Spółka zależna BT - Openreach planuje w ciągu kilku najbliższych lat wdrożenie pełnego światłowodu w większej części swojej sieci. Jednak obecne plany wdrożenia nadal nie obejmują każdego obszaru centrali telefonicznej w kraju,

Program Broadcast 2040+ prowadzi kampanię na rzecz utrzymania usług telewizyjnych i radiowych.
Obecnie licencje na obsługę multipleksów naziemnej telewizji Freeview są ważne do końca 2034 roku. Na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej 2023 (WRC-23), która odbyła się w zeszłym roku, uzgodniono, że Wielka Brytania i inne kraje europejskie mogą w dalszym ciągu wykorzystywać częstotliwości naziemne, choć ma zostać to jeszcze omówione na kolejnej konferencji w 2031 roku.

Naziemna telewizja cyfrowa Freeview stała się domyślnym sposobem dostępu do telewizji bezpłatnej po przejściu na nadawanie cyfrowe w latach 2007-2012. Wszystkie główne kanały są transmitowane z ponad 1100 nadajników i docierają do 98% gospodarstw domowych.

Cyfrowa telewizja satelitarna Freesat lub Sky (na rynek wprowadzana jako Sky Digital) to alternatywne opcje odbioru telewizji. Satelita w niektórych częściach Wielkiej Brytanii jest obecnie jedynym sposobem uzyskania dostępu do kanałów FTA, ponieważ Freeview oferuje jedynie ograniczony wybór kanałów z nadajników naziemnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...