reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy Philips OLED807 z udoskonalonym procesorem obrazu

dodano: 2022-01-28 20:30
autor: Jan Borejko | źródło: TP Vision

Philips OLED807 77'' 2 Philips TV TP Vision 360px Philips TV przedstawia telewizor wyposażony w najnowszy panel OLED-EX, który oferuje obraz o 30% jaśniejszy od zwykłych ekranów tego typu. Model Philips OLED807 wyposażono ponadto w udoskonalony procesor P5 AI szóstej generacji oraz wprowadzono w nim szereg modyfikacji dla jeszcze lepszej wydajności i parametrów. Telewizor będzie dostępny w Polsce od lipca tego roku.

TP Vision
Philips OLED807 48 55 65'' telewizor OLED 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy Philips OLED807 z udoskonalonym procesorem obrazu

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w nowym telewizorze Philips OLED807 względem ubiegłorocznych modeli jest wykorzystanie panelu OLED-EX ostatniej generacji, w którym związki na bazie wodoru zastąpiono bardziej wydajnym i stabilnym deuterem. W ten sposób możliwe było uzyskanie o 30% jaśniejszego obrazu niż w przypadku standardowego ekranu tego typu. Dodatkowo telewizor wyposażono w udoskonalony procesor obrazu Philips P5 AI szóstej generacji, który pozwala sterować czujnikiem natężenia światła w pomieszczeniu w oparciu o większe możliwości sztucznej inteligencji i bardziej zaawansowane algorytmy.

Ulepszona funkcja Ambient Intelligence w procesorze Philips P5 mierzy natężenie światła w otoczeniu i w czasie rzeczywistym odpowiednio dostosowuje jasność, gamma i nasycenie barw, tak aby dobrać optymalny kontrast  treści w formatach SDR i HDR. Dodatkowo procesor umożliwia użytkownikowi dopasowanie systemu do własnych preferencji poprzez wybór między funkcjami ochrony wzroku (Eye Care), optymalizacji czerni (Dark Detail Optimization) lub optymalizacji temperatury barwowej (Color Temperature Optimization).

Wciągające wrażenia kinowe

Nowe telewizory Philips OLED na rok 2022 są wyposażone w najnowszą wersję funkcji AI Auto Film, która po wykryciu filmu oferuje siedem inteligentnych trybów odtwarzania. Jednym z nich jest tryb Filmmaker Mode, w którym telewizor po wykryciu treści Dolby Vision automatycznie przełączy się na ustawienia Dolby Vision Dark. Wśród trybów inteligentnego obrazu znajdziemy także nowy tryb Crystal Clear, który zastępuje tryb Vivid znany ze starszych modeli telewizorów. Zapewnia on taki sam wyjątkowo ostry obraz i żywe kolory, ale z lepszą, bardziej naturalną równowagą między ostrością, kolorem i kontrastem.

Dodatkowo Philips OLED807 oferuje wsparcie najważniejszych formatów HDR, w tym Dolby Vision, HLG, HDR10 i HDR10+ oraz kompatybilność z HDR10+ Adaptive. Z kolei udoskonalony czterostronny system Ambilight zapewnia większą szczegółowość i dokładność odtwarzania barw dla pełni wrażeń podczas wieczornych seansów i grania w gry.

Nowością w modelach na rok 2022 będzie obsługa IMAX Enhanced.
W filmach w tym standardzie wykorzystuje się technologię IMAX Digital Media Remastering (DMR), która pozwala uzyskać najwyższej jakości, możliwie najostrzejszy obraz 4K dzięki zaawansowanemu algorytmowi, który usuwa wszelkie niedoskonałości obrazu i wyświetla film dokładnie tak, jak oczekiwał tego jego twórca. DMR wspierany przez procesor Philips P5 AI szóstej generacji zoptymalizuje wyświetlane treści pod kątem współczynnika proporcji IMAX dla znacznie wyższej jakości i jasności ekranu z certyfikatem IMAX Enhanced. 

Rozwiązania dla graczy

Nowy Philips OLED807 sprawdzi się również jako telewizor do zaawansowanych gier: HDMI 2.1 z funkcją e-Arc, trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości 40-120 Hz z prędkością przesyłu 48 Gb/s (444, 12 bitów). Obsługuje także tryby FreeSync Premium i jest kompatybilny z G-SYNC. Dostępne są także tryby Auto Game i Auto-Low-Latency. 

Nowym dodatkiem w trybie gier jest wyświetlany na ekranie pasek umożliwiający szybki dostęp z poziomu uproszczonego menu do parametrów obrazu i dźwięku, tak aby szybko sprawdzić i dostosowywać ustawienia podczas grania. Gracze mogą również łatwo włączyć tryby VRR, NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync.

W telewizorze zastosowano także opracowaną przez Philips TV technologię zapobiegającą wypalaniu się matrycy w miejscu wyświetlania elementów statycznych (np. grafiki w grach czy logo stacji). Rozwiązanie dzieli ekran na gęstą siatkę stref, a następnie skanuje i w przypadku wykrycia statycznych grafik stopniowo zmniejsza jasność w danym obszarze bez obniżania jakości obrazu w pozostałej części ekranu. 

Inteligentny dźwięk

Philips OLED807 został wyposażony w udoskonalony system głośników 2.1 o mocy 70 W z opatentowanym trójpierścieniowym i skierowanym do tyłu głośnikiem basowym wspomaganym przez cztery bierne membrany zapewniające dźwięk wysokiej jakości o mocnym brzmieniu. 

Dzięki wsparciu DTS Play-Fi telewizor może być częścią Philips TV & Wireless Home System, który umożliwia bezprzewodowe podłączenie różnych sprzętów znajdujących w dowolnym pomieszczeniu, np. telewizorów, urządzeń mobilnych, soundbarów czy głośników. Stworzonym w ten sposób systemem multi-room zapewniającym wysoką jakość dźwięku można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji.

Podłączenie do telewizora soundbaru, dodatkowych głośników lub subwoofera jest niezwykle proste i odbywa się bezprzewodowo. Dodatkowo system audio zamontowany w Philips OLED807 może służyć jako kanał centralny w kinie domowym.

Telewizor wyposażono w najnowszy system operacyjny Android 11 TV, który posiada odświeżony, intuicyjny interfejs i współpracuje z Asystentem Google oraz Alexą. Sterowanie głosowe telewizorem za pomocą wbudowanego mikrofonu w pilocie wywołuje się jednym przyciskiem. 

Elegancki i minimalistyczny design

Philips OLED807 wyróżnia się ultracienką metalową ramką. Większość rozmiarów w tym modelu wyposażono w obrotową metalową podstawę w kształcie litery T wykończoną w kolorze ciemnego chromu. Wyjątek stanowi model 77-calowy, który stoi na obłych metalowych nóżkach w tym samym kolorze. 

Pilot zaprojektowano z dbałością o ergonomię użytkowania oraz elegancki wygląd: metalizowane wykończenie w kolorze srebrnym, płaskie podświetlane przyciski ułatwiające sterowanie oraz przyjemna w dotyku i pozyskiwana w sposób zrównoważony skóra szkockiej firmy Muirhead, którą powleczono boki i spód pilota. 

Philips OLED807 będzie dostępny w rozmiarach 48”, 55”, 65” i 77”.
W sprzedaży pojawi się w lipcu 2022 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...