reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizory Neo QLED, Lifestyle i OLED od Samsunga

dodano: 2022-03-18 12:42
autor: Jan Borejko | źródło: Samsung

CES 2022 Samsung Neo QLED 8K 360px Samsung prezentuje długo oczekiwaną linię telewizorów na 2022 rok, która obejmuje flagową serię Neo QLED (8K oraz 4K), a także modele z kategorii Lifestyle oraz Samsung OLED. W nawiązaniu do filozofii Samsung: „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich” wprowadzone w tym roku innowacje w zakresie telewizorów oferują widzom dodatkowe wrażenia i jeszcze większy wybór najnowocześniejszych technologii i wzornictwa.

Samsung
Samsung TV QN900B Lifestyle 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym roku telewizory Samsung oferują najnowsze technologie, innowacyjne funkcje oraz nowoczesny design, aby dostarczyć widzom niepowtarzalne i personalizowane wrażenia. 

- Samsung pragnie inspirować ludzi do postrzegania technologii jako dopełnienia ich pasji, wyborów i stylu życia. Współczesny widz – bardziej niż kiedykolwiek – chce obcować z technologią, która jest dostosowana do jego potrzeb i preferencji. W tym roku pragniemy realnie przedefiniować rolę telewizora w domu, oferując większy wybór przełomowych technologii, funkcji i form

– mówi Craig Cunningham, szef Działu Produktów TV/AV w Samsung Electronics Europe.

Dodaje także:

 - Niezależnie od tego, czy ekran ma subtelnie wtapiać się w wystrój wnętrza domu, pozwolić zanurzyć się w oszałamiającym świecie kina z niezwykłą jakością obrazu, czy też inspirować zmieniającymi się widokami podczas porannego treningu, możecie być pewni, że taki ekran jest w ofercie firmy Samsung.

 
Najlepsze telewizory firmy Samsung
Widzowie oczekują dziś od telewizorów najlepszej możliwej jakości i niesamowitych wrażeń, niezależenie od tego, co oglądają. Duży ekran wypełniony kolorami i szczegółami daje poczucie realizmu, przenosząc jednocześnie kinowe wrażenia do domu. To właśnie te duże, praktycznie pozbawione ramek ekrany na dobre zadomowiły się we wnętrzach. Od kiedy Samsung wprowadził technologię inteligentnego skalowania, która odpowiada za poprawę rozdzielczości nawet do 8K, kwestia  jakości źródła obrazu przestała mieć znaczenie. Serial z kablówki, film z platformy VOD czy ten nagrany własnym smartfonem – z najlepszymi telewizorami Samsung ulubiona rozrywka nabiera niespotykanego wymiaru. 

Jeszcze kilka lat temu wręcz nieprawdopodobne wydawało się to, że każdy będzie mógł wcielić się w rolę fotografa i filmowca, a materiały tworzyć będzie swoim telefonem. Dziś, za pomocą smartfonów takich jak Samsung Galaxy S22 wideo można zarejestrować w natywnej rozdzielczości 8K, by następnie odtworzyć je na dużym ekranie telewizora. 

Ta niesamowita jakość i wysoka rozdzielczość telewizorów Samsung z kategorii premium to efekt wykorzystania i połączenia najnowocześniejszych technologii. 

Przełomowy procesor: Niezależnie od tego, czy na ekranie śledzisz losy bohaterów najnowszego hitu kinowego, czy emocjonujesz się dynamicznym wydarzeniem sportowym, zastosowany w telewizorze Neuronowy Procesor AI Quantum 8K[1] Samsung dostarczy obraz w rozdzielczości bliskiej 8K, bardziej realny niż kiedykolwiek wcześniej. 

Doskonały kontrast i jasność dzięki diodom Quantum Mini LED, które są o 40 razy mniejsze niż standardowe diody LED. W połączeniu z mocą Neuronowego Procesora AI Quantum 8K, uzyskano większą precyzję i znacznie lepszy kontrast. Dalsze zwiększenie wydajności w doskonaleniu obrazu zapewnia nowy panel z 14- bitową skalą luminancji oraz warstwa antyrefleksyjna minimalizująca odbicia światła od ekranu. 

Niepowtarzalne wrażenia dźwiękowe dzięki konfiguracji 6.2.4-kanałowej i mocy 90 W telewizor QN900B, pozwala poczuć dźwięk na własnej skórze. Jeszcze większe wrażenia gwarantuje wykorzystanie po raz pierwszy w telewizorach Samsung technologii Dolby Atmos, a dodatkowe połączenie z soundbarem Samsung spotęguje dźwięk. 

Linia telewizorów Samsung Neo QLED 8K 2022 obejmuje trzy nowe modele:
QN900B, QN800B i QN700B. Będą one dostępne w rozmiarach 55”, 65”, 75” i 85”.

Telewizory dostosowane do stylu życia
Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na unikatowe rozwiązania telewizory zaczynają odgrywać we wnętrzach coraz większą rolę. Stylowa rodzina telewizorów z linii Lifestyle firmy Samsung to cały wachlarz interesujących rozwiązań, które wzbogacają wrażenia wizualne i estetykę wnętrza. 

W 2022 roku seria The Frame przenosi sztukę na wyższy poziom. Nowa Matowa Powłoka Ekranu o właściwościach antyodblaskowych i antyrefleksyjnych pomoże odkryć nowy wymiar sztuki. Powłoka rozprasza światło pod różnymi kątami i w różnych kierunkach, nie pogarszając jakości obrazu pod wpływem światła dziennego czy światła wieczornego otoczenia. 

Telewizor The Frame oferuje także dostęp do sklepu Art Store, gdzie użytkownik posiadający abonament znajdzie ponad 1600 dzieł sztuki z 45 renomowanych muzeów i galerii takich jak Luwr, muzeum Prado w Madrycie, Albertina w Wiedniu czy muzeum Van Gogha w Amsterdamie[2]. The Frame 2022 będzie dostępny z przedłużonym do 2 miesięcy okresem próbnym dostępu do sklepu. 

Z kolei tegoroczny The Sero również otrzymał Matową Powłokę Ekranu oraz nowe inteligentne rozwiązania, które zostały rozwinięte z myślą o udoskonaleniu wrażeń z wyświetlania w pionie. 

Matowa Powłoka Ekranu, która została wykorzystana w tegorocznych telewizorach lifestyle’owych Samsung otrzymała poświadczenie Glare-Free” (Wolne od Odblasków) od UL (Underwriters Laboratories). To wiodąca niezależna firma zajmującą się certyfikacją bezpieczeństwa. Weryfikacja UL potwierdza, że ekran z nową powłoką jest „Wolny od odblasku wywołującego odbicia”, „Wolny od odblasku zmniejszającego komfort oglądania” i „Wolny od odblasku uniemożliwiającego oglądanie”. Oceny dokonuje się w oparciu o standard testowania Unified Glare Rating (UGR) ustanowiony przez Międzynarodową Komisję ds. Oświetlenia (CIE). 

Tegoroczna seria The Frame będzie dostępna w rozmiarach 32”, 43”, 50”, 55”, 65”, 75” oraz 85”, natomiast seria The Sero w rozmiarze 43”, a The Serif w rozmiarze 43”, 50”, 55” oraz 65”. 

Samsung OLED
W ramach realizacji swojej wizji „ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich” w 2022 roku Samsung rozszerza portfolio o telewizory OLED (S95B). Tym samym widzowie mają jeszcze szerszą gamę produktów, które mogą spełnić różnorodne potrzeby. 

Samsung OLED łączy w sobie bezkompromisową wydajność Neuronowego Procesora Quantum 4K, inteligentne możliwości platformy Tizen oraz niesamowite wrażenia dźwiękowe, dzięki rozwiązaniom takim jak Dźwięk Podążający za Obiektem i Q-Symphony z Dolby Atmos. A wszystko to w niezwykle smukłej obudowie LaserSlim. 

Samsung OLED S95 wyposażony w potężny Neuronowy Procesor Quantum, stosowany w sprawdzonych i cenionych telewizorach Neo QLED, wykorzystuje technologie, dzięki którym wyświetlany obraz jest niezwykle jasny, a w scenach wymagających punktowej jasności daje niezwykle efekty, zapewniając przy tym bogatą paletę barw, rewelacyjną czerń i kontrast. 

Nowy telewizor Samsung OLED to dużo więcej niż tylko panel w określonej technologii. Zapewnia wrażenia znacznie wykraczające poza to, co było dotychczas dostępne w telewizorach OLED i oferuje konsumentom jeszcze jedną możliwość wyboru w już nadzwyczaj szerokiej palecie telewizorów Samsung. 

Od wiosny tego roku Samsung OLED S95B będzie dostępny w Polsce rozmiarze 55” i 65”.
 
[1] Seria QN700B posiada Neuronowy Procesor AI Quantum 8K Lite.
[2] Korzystanie z oferty Art Store związane jest z opłatą abonamentową.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...