reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky UK wyłącza szereg aplikacji dla Sky+HD

dodano: 2023-11-17 21:53
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

odbiornik Sky UK Brytyjski operator płatnej telewizji Sky UK usunął wiele aplikacji, które zapewniał dla posiadaczy odbiorników satelitarnych Sky HD i Sky+HD. Chodzi o dodatkowe opcje dostępne z poziomu przycisków "Services" i "Interactive". Sky zaprzestał też transmisji strumieni danych. Usługi były nadawane na satelicie Astra 2E (28,2°E), tp. 16 (12,012V; DVB-S2) i Astra 2F (28,2°E), tp. 27 (12,226H; DVB-S2).

Sky+HD
Sky+HD odbiornik satelitarny Sky UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powyższy ruch kończy 25 lat dostarczania interaktywnych aplikacji dla platformy za pośrednictwem satelity. W czasach swojej świetności, Sky oferował abonentom dostęp do gier, poczty e-mail i dodatkowych treści. Pierwotnie było wymagane podłączenie odbiornika satelitarnego do linii telefonicznej, co umożliwiło pełną funkcjonalność sprzętu.

Większość tych usług zniknęła wiele lat temu z odbiorników SD, ale funkcjonalność ta była kontynuowana dla kolejnych modeli Sky HD i Sky+HD. Aplikacje nadawane przez satelitę pozwalały widzom zarządzać kontem, resetować PIN czy zaprogramować pilot.

Jakie usługi przestały działać?
Użytkownicy tunerów Sky HD i Sky+HD zauważą, że niektóre opcje w menu "Services" i "Interactive" już nie działają. Są to m.in. "My Sky", "Get Sky Products" i "Help & Support".

Zamiast tego, abonenci, których problem dotyczy, będą musieli zalogować się na stronie internetowej Sky, aby wprowadzić modyfikacje na swoim koncie, w tym dodać dodatkowe kanały.

Powyższe nie wpływa na Sky Q, ponieważ ten odbiornik nie opiera się na aplikacjach dostarczanych przez satelitę. Dodatkowe funkcje są dostarczane za pośrednictwem szerokopasmowego Internetu.

Czego nie usunięto?
Wycofanie usług interaktywnych nie obejmuje usług specyficznych, takich jak np. "Red Button" (czerwony przycisk). Ponadto zmianami nie zostały też objęte dodatkowe transmisje Sky Sports i TNT Sports. Choć niedawno Sky ograniczył zawartość dla fanów tenisa będących użytkownikami starszych dekoderów Sky+HD. To znak, że kolejne opcje mogą zostać odłączone.

Opisane wyłączenia nie są zaskakujące. Sky od jakiegoś czasu wycofuje wsparcie dla swoich byłych flagowców. Godne uwagi ulepszenia nie były wprowadzane już od kilku lat.

Co wybrać zamiast Sky+HD?
Sky chce, aby klienci przechodzili na jego najnowsze produkty Sky Stream lub Sky Glass. Alternatywnie można wybrać Sky Q i pozostać przy odbiorze satelitarnym.

W rezultacie każdy, kto korzysta ze Sky+HD lub Sky HD będzie nadal otrzymywać usługę telewizyjną Sky TV. Jednak niektóre usługi streamingowe i przydatne funkcje (np. sterowanie głosem) będą dostępne tylko na najnowszych sprzętach Sky bez dodatkowych opłat. To oznacza, że klienci płacący tyle samo, ale korzystający ze Sky+HD otrzymają znacznie mniej za te same pieniądze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...