WTA Finals: Świątek - Sabalenka i Gauff - Pegula [akt.]

dodano: 2023-11-04 13:08 | aktualizacja: 2023-11-06 14:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport/CANAL+/satkurier.pl

WTA Finals 2023 cancun canal plus sport iga swiątek tenis 360px Iga Świątek ma za sobą znakomity mecz podczas turnieju WTA Finals w Meksyku. Świątek w 3. meczu fazy grupowej pokonała Ons Jabeur 6:1, 6:2 i zdobyła awans do półfinału z 1. miejsca. W nim zmierzy się z Aryną Sabalenką, która w 2. grupie zajęła 2. miejsce. W półfinale Iga Świątek - Aryna Sabalenka i Coco Gauff - Jessica Pegula. Aktualizacja: ze względu na warunki pogodowe w Cancun półfinał Sabalenka vs Świątek zostanie rozegrany w niedzielę, a finały (singiel) Pegula vs Świątek dopiero w poniedziałek 6 listopada o godz. 22:30.

CANAL+/satkurier.pl
WTA Finals 2023 can cun canal plus sport iga swiątek tenis 760px

Świątek przed starciem z Jabeur miała na koncie 2 wygrane i zero straconego seta. Najpierw pokonała pewnie Czeszkę Marketę Vondrousovę, a następnie Coco Gauff. Mimo to, wciąż nie była pewna awansu do najlepszej czwórki turnieju. W razie porażki z Jabeur, trzy tenisistki (Świątek, Gauff, Jabeur) miałyby tyle samo punktów, a o poszczególnych pozycjach zadecydowałaby tzw. „mała tabelka".

Zanim jednak Świątek wyszła na kort, aby zmierzyć się z Tunezyjką, była już pewna swego, ponieważ Gauff nie potrafiła pokonać Vondrousovej w dwóch setach, toteż bilansem ustępowałaby Polce.

Iga Świątek nie spuściła z tonu i nie dała żadnych szans na nawiązanie walki swojej rywalce. Jabeur w pierwszej odsłonie zdobyła tylko gema, natomiast w drugiej partii spisała się niewiele lepiej, zapisując przy swoim nazwisku 2 gemy.

Mecz Igi Świątek z Coco Gauff w CANAL+ Sport i CANAL+ online przyciągnął przed ekrany ponad 400 000 widzów.

Iga Świątek bez straconego seta zameldowała się w półfinale WTA Finals - w nim czeka ją wielki pojedynek z Aryną Sabalenką.

Białorusinka na zakończenie fazy grupowej zwyciężyła Elenę Rybakinę 6:2, 3:6, 6:3 i do półfinału dostała się z 2. miejsca z bilansem 2 wygranych i porażki. Liderka rankingu WTA musiała uznać wyższość Jessiki Peguli, która podobnie jak Świątek, wygrała wszystkie spotkania w stosunku 2:0.

Jessica Pegula w 1. półfinale zmierzy się z Coco Gauff. Będzie to zatem starcie dwóch Amerykanek. Ten mecz odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 23:00 czasu polskiego.

Mecz półfinałowy Iga Świątek - Aryna Sabalenka zaplanowane zostało w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego o godz. 0:30.

Przypomnieć warto, że obie tenisistki spotkały się w półfinale ubiegłorocznego WTA Finals. Wówczas lepsza okazała się Białorusinka. W tym roku doszło już do dwóch konfrontacji Sabalenki ze Świątek. W kwietniu w finale WTA w Stuttgarcie Polka wygrała 6:3, 6:4, natomiast w maju w finale WTA w Madrycie Białorusinka zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3.

Sabalenka to liderka, zaś Iga Świątek to wiceliderka rankingu WTA.
Jeśli Iga teraz wygra ten półfinał i finał to zostanie liderką.

Plan transmisji - WTA Finals 2023 w Cancun:

4 listopada (sobota)

23:00 Coco Gauff - Jessica Pegula, CANAL+ Premium, CANAL+ online

5 listopada (niedziela)

0:30 Iga Świątek - Aryna Sabalenka,  CANAL+ Premium, CANAL+ online [półfinał został przerwany przy stanie 2:1 dla Igi Świątek - wznowienie nie przed godziną 22:30 w niedzielę]

22:30 dokończenie meczu Sabalenka - Świątek,

6 listopada (poniedziałek)

22:00 Finał WTA Finals, CANAL+ Sport, CANAL+ online [termin jeszcze nie ustalony na 100%]