reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Azerbejdżan całkowicie przejdzie na DAB+

dodano: 2023-10-17 14:22
autor: Jan Borejko | źródło: Trend.az

DAB+ Azerbejdżan całkowicie przejdzie na cyfrowe nadawanie radiowe w DAB+. Gabinet Ministrów Azerbejdżanu zatwierdził „Plan działania na rzecz wprowadzenia i rozwoju radiofonii cyfrowej”. Odpowiedni dekret podpisał premier Ali Asadow.

DAB+/satkurier.pl
Dab+ radio cyfrowe Azerbejdżan audio 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z dokumentem celem jest zapewnienie cyfryzacji radiodyfuzji, efektywne wykorzystanie zasobów częstotliwości, wprowadzenie w kraju nowoczesnej i wyższej jakości radiofonii, organizacja nowych typów cyfrowych usług informacyjnych, a także jako wzmocnienie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej.

Od 26 sierpnia 2019 r. w mieście Baku oraz na terenie Półwyspu Abszerońskiego prowadzona jest testowa emisja radia cyfrowego w standardzie DAB+.

W wyniku realizacji planu działań planuje się do 2026 r. objęcie radiofonią cyfrową około 70% miast i ośrodków regionalnych Azerbejdżanu oraz głównych dróg, a do 2027 r. – 99,6% terytorium kraju. Po zakończeniu tego procesu zapewnione zostanie całkowite przejście na radiofonię cyfrową w całym kraju.

Przy przejściu uwzględniona zostanie liczba pojazdów wyposażonych w radio cyfrowe, adekwatność sprzedaży radioodbiorników DAB+ oraz poziom świadomości społecznej.

Jednocześnie planowane jest podjęcie odpowiednich działań stymulujących import cyfrowego sprzętu radiowego do Azerbejdżanu oraz wsparcie dla nadawców.

Źródło: trend.az 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...