Polska - Serbia w ćwierćfinale ME siatkarzy

dodano: 2023-09-10 23:07 | aktualizacja: 2023-09-11 22:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport/TVP Sport

polska siatkówka PZPS  Polski Związek Piłki Siatkowej Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała 3:1 z Belgią w meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy. W ćwierćfinale Polska zagra z Serbią, która zdecydowanie wygrała 3:0 z reprezentacją Czech. Mecz Polska - Serbia zostanie rozegrane w Bari. Kiedy grają polscy siatkarze? Transmisje wszystkich meczów ćwierćfinałowych tylko w kanale Polsat Sport i usłudze Polsat Box Go. Spotkania Polaków pokazuje też TVP.

Telewizja Polsat
Mistrzostwa Europy siatkarzy Polsat Sport Telewizja Polsat

Polacy do fazy pucharowej awansowali z 1. miejsca w tabeli i zagrali z 4. drużyną grupy A – Belgią. Polscy siatkarze byli zdecydowanymi faworytami, ale był to trudny mecz, bo w 3. secie Belgowie walczyli i wygrali seta. Polska wygrała jednak 3:1 i zameldowała się w czołowej ósemce turnieju.

Serbia w fazie grupowej EuroVolley 2023 grała w grupie A we włoskich miastach Perugia i Ankona. Odniosła cztery zwycięstwa – 3:0 ze Szwajcarią, 3:1 z Belgią, 3:0 z Estonią oraz 3:1 z Niemcami. Serbia uległa 0:3 gospodarzom, reprezentacji Włoch. W 1/8 finału w Bari Serbowie wyeliminowali reprezentację Czech, wygrywając 3:0.

Spotkanie Polski z Serbią w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2023 zostanie rozegrany w Bari we wtorek 12 września o godz. 18:00.
Zwycięzca w półfinale zagra z wygranym meczu Słowenia – Ukraina. Jest duża szansa na to, że będzie to Słowenia, która nie leży polskiej reprezentacji.

Finał ME siatkarzy w sobotę 16 września - pokaże go Polsat Sport i TVP Sport.